Zobacz Centrum Technologii Audiowizualnych

Biuro Promocji Miasta oraz Centrum Technologii Audiowizualnych zapraszają do zwiedzania siedziby CeTA, czyli byłej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Bezpłatne zwiedzanie zaplanowano na poniedziałek 6.07.2015 o godz. 11.00. Obowiązują zapisy.


Centrum Technologii Audiowizualnych jest sukcesorem i kontynuatorem bogatej tradycji Wytwórni, w której zrealizowano niemal 500 filmów m.in. „Popiół i diament”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Lalkę”, „Samych swoich”, „Wielkiego Szu”, „Na srebrnym globie” oraz „Giuseppe w Warszawie”. W WFF pracowało ponad 200 reżyserów, w tym tak wybitni twórcy, jak Wojciech Jerzy Has, Andrzej Wajda, Sylwester Chęciński i Stanisław Lenartowicz.

Obecnie Centrum Technologii Audiowizualnych tworzy i promuje nowoczesne technologie multimedialne oraz prowadzi edukację w tej dziedzinie. CeTA zajmuje się także produkcją i koprodukcją filmową oraz organizowaniem różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Podczas zwiedzania siedziby CeTA, które odbędzie się w poniedziałek 6.07.2015 o godz. 11.00, będzie można zarówno poznać historię tego miejsca i zobaczyć niemal 100 odrestaurowanych kostiumów z filmów realizowanych w WFF, jak i zwiedzić nowoczesne studia filmowe, w tym halę zdjęciową z dużą obrotową sceną z blue screenem.

Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia mailem na adres: kontakt@krecwroclaw.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zwiedzanie obiektu jest bezpłatne.

Zgłoś uwagę