Znani małym – wylicytuj strusią pisankę i uratuj pingwina

Anna Dymna, Jarosław Boberek, prof. Jan Miodek czy Sebastain Mila – to niektóre ze znanych osób, które wzięły udział w niezwykłej akcji charytatywnej. Wrocławskie zoo namówiło 18 osób do przygotowania pisanek, które będą licytowane na portalu Allegro na rzecz ratowania  afrykańskich pingwinów przylądkowych. Pisanki są niezwykłe, ponieważ są to wydmuszki strusich jaj. Aukcja trwa do 22 marca, weź w niej udział! 

  • Pisanka Sebastiana Mili

  • Pisanka Jarosława Boberka


Wśród autorów pisanek są: Anna Dymna, Jarosław Boberek, Jacek Lenartowicz, Szymon Chodyniecki, dziennikarze popularnego programy Dzień Dobry TVN, Piotr "Kędzior" Kędzierski i Tymon Tymański, Marek Krajewski, Renata Mauer-Różańska, Sebastian Mila, Łukasz Zagrobelny, Profesor Jan Miodek, L.U.C., Agnieszka Szulim, Olga Malinkiewicz, Ryszard Glegoła, Łukasz „Juras” Jurkowski, Natalia Glazer i oczywiście prezes wrocławskie zoo – Radosław Ratajszczak.

Wzory na pisankach są różne, od tradycyjnych świątecznych przedstawiających kurczaki i kwiaty, po nawiązujące do zajęcia autora, jak ta od Jarosława Boberka prezentująca postaci z bajki „Pingwiny z Madagaskaru”.

– Oglądając całą zgromadzoną kolekcję stwierdziliśmy, że są tak różnorodne, iż każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Mnie najbardziej poruszyła ta od Sebastiana Mili, ponieważ nie jestem fanką piłki nożnej, ale mąż namówił mnie na obejrzenie zwycięskiego meczu Polska-Niemcy, będą go pamiętać do końca życia i emocje jakie mi wówczas towarzyszyły – mówi Marta Zając-Ossowska, kierownik sekcji marketingu i edukacji we wrocławskim zoo.

Ratując pingwiny

Cały dochód z aukcji trafi na konto południowo afrykańskiej fundacji SANCCOB, ratującej pingwiny przylądkowe. Szacuje się, że dzięki jej pracy populacja pingwinów wzrosła o 19 procent.

W zeszłym roku, w czasie akcji na Wielkanoc, wrocławskie zoo zebrało dzięki fanom na facbooku środki na adopcję 18 pingwinów, które po odchowaniu zostały wypuszczone na wolność do naturalnego środowiska. Uratowanym pingwinom imiona nadali fani zoo, a wśród nich znaleźli się: Kowalski, Edward, Pysia, Pik-Pok czy Mambo. 

Aukcje pisanek znanych osób są prowadzone na platformie Allegro Charytatywni i potrwają do 22 marca 2016 r.


Zgłoś uwagę