Znamy uczestników turnieju futbolu amerykańskiego TWG 2017

W trakcie Igrzysk na Stadionie Olimpijskim, oprócz reprezentacji Polski, zaprezentuje się najsilniejszy z możliwych zestaw przeciwników – mistrzowie świata ze Stanów Zjednoczonych, wicemistrzowie – Japończycy i najlepsza drużyna Europy – Niemcy.

  • Zdjęcie ilustracyjne


– To dla nas ogromne wyzwanie. Zmierzymy się z najsilniejszymi drużynami świata. Zrobimy wszystko, by stanąć na wysokości zadania i sprawić kibicom reprezentacji Polski jak najwięcej radości. To z myślą o Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu zatrudniliśmy trenera, który już raz wygrał The World Games. Wierzymy, że fanów naszego sportu czekają niezapomniane emocje – mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Decyzję o wyborze, po konsultacjach z przedstawicielami Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego, ogłosił szef światowej federacji (IFAF) Tommy Wiking: Potwierdzam, że drużyny narodowe wystąpią w najlepszych możliwych składach. Jestem przekonany, że stworzą wielkie widowisko we Wrocławiu – czytamy w piśmie skierowanym do prezesa TWG2017 Marcina Przychodnego.

W trakcie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich turniej futbolu amerykańskiego rozegrany zostanie w dniach 22-24 lipca 2017 roku. Drużyny narodowe przyjadą do Wrocławia nieco wcześniej. Na 21 lipca zaplanowano oficjalne treningi.

Futbol amerykański jest jedną z czterech dyscyplin, które w programie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich znalazły się „na zaproszenie” miasta gospodarza. Oprócz futbolu są to żużel, kickboxing i wioślarstwo halowe. W sumie w trakcie The World Games 2017 we Wrocławiu obejrzeć będzie można 31 sportów i 4500 uczestników zmagań.

Zgłoś uwagę