Znamy numery zawodniczek Impela

Wiemy już jakie numerki na koszulkach będą w tym sezonie nosić wrocławskie siatkarki. Na parkiecie nie zobaczymy numeru 2.


Numerki na koszulce nie tylko pomagają łatwiej identyfikować zawodniczki sędziemu podczas meczu i ułatwić jego prowadzenie. Często numerek na koszulce ma dla zawodniczek wartość sentymentalną, a jego wybór na kolejny sezon nie zawsze jest prostą sprawą. Pierwszeństwo w wyborze miały Impelki, które pozostały w klubie. Potem przyjęto zasadę, że bardziej doświadczone zawodniczki wybiorą najpierw – potem z pozostałej puli wybiorą te najmłodsze.

Od maja wiadomo było, że z numerem 17 zagra powracająca do Polski Katarzyna Skowrońska – Dolata. W ubiegłym sezonie z tym numerem grała kapitan Impela Wrocław – Joanna Kaczor. Jak się okazało - Asia w nowym sezonie zagra z numerem siedem. Młoda atakująca – Barbara Cembrzyńska, której transfer z Młodej Ligi został ogłoszony stosunkowo niedawno przywdzieje koszulkę z 6ką.

Jeśli chodzi o rozegranie – tutaj jest najmniej niespodzianek. Milena Radecka została przy swojej reprezentacyjnej 12stce, a Magdalenę Grykę ponownie zobaczymy z 13 na plecach.

Swoich numerów nie zmieniły także Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska – odpowiednio 3 i 5. Nowa środkowa – Aleksandra Sikorska zagra z 11.

Wśród przyjmujących jedną zagadkę rozwiązano już podczas prezentacji – w czerwcu wiadomo było, że Carolina Costagrande zagra z 18. Dzisiaj wiadomo również, że Kristin Hildebrand zagra z 10, Karolina Piśla z 4, a Aleksandra Sochacka z 14. Z numerem 1 na koszulce występować będzie Andrea Kossanyiova.

Przy swoim numerze pozostanie natomiast Agata Sawicka, którą zobaczymy z 9ką. Lenka Dürr wybrała 8, natomiast Magda Stasiak 15. Zadna z zawodniczek nie zdecydowała sie jednak, aby na koszulce nosić numer 2. 

Pełna lista numerów poniżej:

1 Andrea Kossanyiova

3 Monika Ptak

4 Karolina Piśla

5 Agnieszka Kąkolewska

6 Barbara Cembrzyńska              

7 Joanna Kaczor

8 Lenka Dürr     

9 Agata Sawicka

10 Kristin Hildebrand

11 Aleksandra Sikorska

12 Milena Radecka

13 Magdalena Gryka

14 Aleksandra Sochacka

15 Magda Stasiak

17 Katarzyna Skowrońska - Dolata

18 Carolina Costagrande

Zgłoś uwagę