Żmuda i Piechniczek spotkali się z niepełnosprawnymi kibicami

W ramach grupy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich najbliższego otoczenia prowadzonej przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, 5 czerwca w świetlicy przy ul. Szewskiej we Wrocławiu odbyło się spotkanie niepełnosprawnych kibiców z wybitnymi trenerami Antonim Piechniczkiem oraz Władysławem Żmudą.

  • fot. kkn.wroclaw.pl


Świetlica przy ulicy Szewskiej we Wrocławiu pękała w szwach. Nic w tym dziwnego, gdyż spotkanie niepełnosprawnych kibiców z KKN-u umilili znakomici goście Antonii Piechniczek oraz Władysław Żmuda. Pierwszy to legendarny trener reprezentacji Polski, z którą zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, natomiast drugi, to dobrze znany wrocławskim kibicom szkoleniowiec, który w 1977 roku poprowadził Śląsk Wrocław do upragnionego tytułu.

Nic zatem dziwnego, że tak wybitni fachowcy piłki nożnej przyciągnęli do świetlicy na ul. Szewskiej prawdziwe tłumy, nawet z Milicza, skąd dotarli zrzeszeni w tamtejszym KKN-ie kibice. Z pewnością nikt nie żałował poświęconego czasu, gdyż obaj trenerzy w niezwykle barwny i interesujący sposób opowiadali o swojej karierze. Nie zabrakło wielu merytorycznych historii, jak i tych zabawnych, łatwo zapadających w pamięć. Trenerzy Piechniczek oraz Żmuda postanowili także zdradzić kilka zakulisowych, niedostępnych dla przeciętnego kibica opowieści.

Ciekawe anegdoty z karier wybitnych zawodników

Szkoleniowcy podzielili się ciekawymi anegdotami o Zbigniewie Bońku, Włodzimierzu Smolarku czy Andrzeju Szarmachu. Obaj goście dopytywali także o działalność Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, jednocześnie kierując w stronę członków stowarzyszenia wiele ciepłych słów.

– Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na spotkanie, pomimo, że rano uczestniczyłem w akademii trenerskiej, a później byłem na pogrzebie przyjaciela z boiska w Bielsko-Białej. Mimo wszystko, postawiłem sobie za cel dotarcie do państwa i nie zawiodłem. Jestem pod wrażeniem tego, co robicie. Widać, że kochacie piłkę nożną i podobnie jak ja, żyjecie z pasją – mówił Antonii Piechniczek.

Na koniec spotkania kibice mieli znamienitą okazję, aby na fotografii uwiecznić chwile spędzone z wybitnymi trenerami polskiej piłki nożnej. Zgodnie z zapowiedziemi takich spotkań na Szewskiej będzie więcej, jednak w najbliższym czasie organizatorzy chcą skupić się na przeżywaniu emocji zwiazanych z Mistrzostwami Świata. Z tej okazji już w najbliższy piątek, 8 czerwca, zapraszają do wspólnego kibicowania podczas towarzyskiego spotkania reprezentacji Polski z Chile. Początek zabawy w sali na ulicy Szewskiej 66/67a o godzinie 20.00.Zgłoś uwagę