Zmiany w organizacji ruchu 28-29 kwietnia

Zarząd Drógi Komunikacji informuje o najbliższych zmianach w organizacji ruchu

ul. Strzegomska przy skrzyżowaniu ze Stacyjną

Planowane na 26 kwietnia prace nie odbyły się z powodu załamania pogody i będą realizowane 27 kwietnia.Po popołudniowym szczycie oraz w godzinach wieczorno-nocnych inwestor Business Garden Wrocław będzie kontynuował prace drogowe na jezdni przy skrzyżowaniu oraz pod wiaduktem.

Układanie ostatniej warstwy nawierzchni wymagało będzie zwężenia jezdni i wprowadzenia ruchu wahadłowego. Ruchem sterować będą uprawnieni pracownicy wykonawcy - firmy Budimex.  Prace będą prowadzone od godz. 18.00 do 2.00

Puchar świata w biegu na orientację - 1 maja
W związku z organizacją imprezy sportowej w dniu 1 maja wyłączone z ruchu i parkowania będą ulice Chałubińskiego i Marcinkowskiego. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył karetek i pacjentów zmierzających do zespołu klinik przy ul. Chałubińskiego.

Krzemieniecka - utrudnienia w ruchu
W piątek 29 kwietnia od godz. 20.00 do 2 maja  do godziny 6.00 na ul. Krzemienieckiej, około 50 metrów przed ul. Trawową, będą prowadzone roboty rozkopowe związane z budową przyłączy wodociągowego i kanalizcji deszczowej. Zewzolenie obejmuje zamknięcie połowy jedni i części przyległego chodnika. Inwestorem jest PROBITAS INVEST Sp. z o.o. Sp.k.

Renowacja oznakowania poziomego - koperty i miejsca postojowe - apel o uważne czytanie informacji umieszczonych na znakach pionowych
Informujemy, że w związku z rozpoczętą akcją renowacji oznakowania poziomego na kopertach i miejscach postojowych na terenie miasta (szczególnie centrum i strefa płatnego parkowania) , na wybranych odcinkach pojawią się czasowe zakazy parkowania (znak B- 36), obowiązujące w dniu planowanego malowania.
Znaki informujące o dacie obowiązywania zakazu są ustawiana na minimum 5 dni przed jego obowiązywaniem, dlatego apelujemy o zwracania uwagi na oznakowanie.
Pojazdy zaparkowane mimo zakazu będą bowiem odholowywane.
Podawanie dokładnej listy ulic przewidzianych do renowacji oznakowania każdego dnia nie jest możliwe z uwagi na częste przesunięcia terminów spowodowane czynnikami zewnętrznymi, np. opadami deszczu, co skutkuje wyznaczaniem nowych terminów prac i tym samym obowiązywania zakazów.
Dzisiaj prace przy oznakowaniu są prowadzone przy m.in. ul. Skłodowskiej - Curie, Miłej, św. Józefa i Hauke - Bosaka. Jutro drogowcy pojawią się m.in. na ul. Worcella.

Skrzyżowanie Strachocińska/ Wilczycka

Na dzień 28 kwietnia zaplanowano uruchomienie sygnalizacji świetlnej, której zadaniem będzie sterowanie ruchem na skrzyżowaniu Strachocińskiej i Wilczyckiej.
Sygnalizacja będzie pracowała w programie kolorowym w dni powszednie od 6.30 do 9.30. Projekt został zrealizowany na polecenie zarządzającego ruchem, dla potrzeb usprawnienia ruchu na obszarze objętym inwestycjami drogowymi (Miłoszycka, modernizacja koryta Widawy).

Wierzbowa do Kazimierza Wielkiego

W piątek 29 kwietnia o godz. 22 zostanie zamknięty wjazd i wyjazd z ul. Wierzbowej do Kazimierza Wielkiego dla potrzeb wykonania demontażu żurawia obsługującego budowę. Prace mogą trwać cały weekend i ponowne przywrócenie ruchu  jest planowane przez inwestora robót na poniedziałek 2 maja godzina. 4.00.

Zgłoś uwagę