Zmiany w organizacji ruchu od 22 września

Od 22 września na terenie miasta wystąpi kilka zmian w organizacji ruchu m.in. na ul. Dyrekcyjnej, przy pl. Dominikańskim i ul. Trzebnickiej. 


ul. Dyrekcyjna - brak przejazdu

W nocy 22/23 września, w godzinach 24.00 - 2.00, ulica Dyrekcyjna na odcinku Borowska - Joannitów będzie wyłączona z ruchu dla potrzeb demontażu kładki dla pieszych. Kładka przerzucona nad jezdnią jest elementem zaplecza budowy inwestora Unibail Rodamco. Objazd wyznaczono ulicami Joannitów i Glinianą. 

pl. Dominikański - zamknięcie tunelu południowego

W nocy 22/23 września, w godzinach 21.30 - 5.00, wyłączony z ruchu będzie tunel samochodowy prowadzący ruch w relacji Kazimierza Wielkiego do Traugutta/ pl. Społecznego. Przejazd przez plac Dominikański będzie możliwy wyłącznie "górą".

Podczas zamknięcia w tunelu będą wykonywane prace konserwacyjne przed sezonem jesienno - zimowym: mycie ścian, przegląd instalacji elektrycznej, oczyszczanie kanałów odwodnienia oraz komór w przepompowni.

Na kolejny weekend - noc z 29/30 września identyczne prace zaplanowano w tunelu północnym (po stronie galerii handlowej). 

ul. Trzebnicka/ pętla Karłowice - zwężenie jezdni przed skrzyżowaniem z ul. Na Polance ( w kierunku do pętli Karłowice)

W dniach 25 - 29 września na zjeździe z mostu Trzebnickiego, przed skrzyżowaniem z ul. Na Polance, w kierunku pętli Karłowice, będą prowadzone prace torowe polegające na wymianie zwrotnicy.

Realizacja prac oznacza konieczność wstrzymania komunikacji tramwajowej oraz zajęcie prawego pasa jezdni.

ulice Drobnera i Łokietka - budowa i wyznaczanie tras rowerowych

Na 26 września zaplanowano wprowadzenie jednego z etapów inwestycji, polegającej na wyznaczeniu tras rowerowych w ciągu ulic Drobnera i Łokietka. Nowa organizacja ruchu przewiduje m.in. korektę skrzyżowania ulic Drobnera i Probusa w celu wyznaczenia dodatkowych relacji skrętnych i likwidacji relacji niebezpiecznych. 

W pierwszym etapie wykonawca zajmie się wyznaczaniem drogi rowerowej po stronie Bulwaru Słonecznego na odcinku od Łokietka do Probusa, co nie spowoduje żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym.

Kolejne etapy będą wdrażane sukcesywnie, o czym będziemy informować za pomocą odrębnych komunikatów.

Genralnym wykonawcą jest firma Rotomat, koszt inwestycji wyniesie 2,3 mln. zł. a termin jej ukończenia przypada na styczeń 2018r. 

ul. Powstańców Śląskich - zakaz parkowania

Na 27 września zaplanowano renowację oznakowania poziomego miejsc postojowych na odcinku od Kasztanowej do Jaworowej. Przez cały dzień we wspomnianym miejscu obowiązuje zakaz parkowania. 

ul. Pretficza 38 - zakaz parkowania 

Tego samego dnia, 27 września, na ul. Pretficza na wysokości nr 38 obowiązuje zakaz parkowania dla potrzeb wykonania koperty. 

Na 26 września zaplanowano wprowadzenie jednego z etapów inwestycji, polegającej na wyznaczeniu tras rowerowych w ciągu ulic Drobnera i Łokietka. 
Nowa organizacja ruchu przewiduje m.in. korektę skrzyżowania ulic Drobnera i Probusa w celu wyznaczenia dodatkowych relacji skrętnych i likwidacji relacji niebezpiecznych. 
W pierwszym etapie wykonawca zajmie się wyznaczaniem drogi rowerowej po stronie Bulwaru Słonecznego na odcinku od Łokietka do Probusa, co nie spowoduje żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym. 
Kolejne etapy będą wdrażane sukcesywnie, o czym będziemy informować za pomocą odrębnych komunikatów. 
Genralnym wykonawcą jest firma Rotomat, koszt inwestycji wyniesie 2,3 mln. zł. a termin jej ukończenia przypada na styczeń 2018r. 

ul. Powstańców Śląskich - zakaz parkowania 
Na 27 września zaplanowano renowację oznakowania poziomego miejsc postojowych na odcinku od Kasztanowej do Jaworowej. 
Przez cały dzień we wspomnianym miejscu obowiązuje zakaz parkowania

ul. Pretficza 38 - zakaz parkowania 
Tego samego dnia, 27 września, na ul. Pretficza na wysokości nr 38 obowiązuje zakaz parkowania dla potrzeb wykonania koperty. Zgłoś uwagę