Zmiany w organizacji ruchu od 1 września

Od 1 września kierowców czeka kilka zmian w organizacji ruchu na wrocławskich ulicach. 


ul. Gwarna - zwężenie jezdni i ograniczenie parkowania

Na wniosek Rafin sp. z o.o. w dniach 1 września - 31 października br. jezdnia ul. Gwarnej będzie zwężona na wysokości numeru 21. Powodem utrudnienia jest rozbudowa kamienicy realizowana przez dewelopera. W związku z wygrodzeniem części jezdni nieczynne będą również przyległe miejsca postojowe. 

ul. Zwycięska - uruchomienie przystanków na powstającej pętli autobusowej

Na 2 września zaplanowano uruchomienie przystanków na pętli autobusowej przy ul. Zwycięskiej. Prace drogowe będą kontynuowane zgodnie z umową do połowy września i nie będą w żaden sposób kolidowały z normalnym funkcjonowaniem przystanków (prace wykończeniowe, porządkowe, montaż mebli przystankowych). 

ul. Cynamonowa - całkowite zamknięcie

Przypominamy, że z dniem 2 września wyłączona z ruchu kołowego zostanie ulica Cynamonowa. Powodem jej zamknięcia jest budowa kanalizacji deszczowej, objazd dla ruchu kołowego wyznaczono ulicą Kminkową. Przebudowa ul. Cynamonowej jest jednym z elementów zadania pt. Przebudowa i rozbudowa dróg na osiedlu Lipa Piotrowska (budowa pętli autobusowej przy ul. Kminkowej).

 Zmiany na Muchoborskiej

Przypominamy również, że z końcem tygodnia z ul. Muchoborskiej znikną tablice informujące o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniach z ulicami Duńską i Traktatową.

Od 17 sierpnia skrzyżowania te mają status równorzędnych w związku z objęciem ul. Muchoborskiej strefą ruchu uspokojonego - strefa 30. Przed wprowadzeniem zmiany pierwszeństwo przejazdu miały pojazdy jadące Muchoborską. Obecnie na skrzyżowaniach obowiązuje "zasada prawej ręki".

Zgłoś uwagę