Zmiany organizacji ruchu 15-21 kwietnia

Takie zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców miedzy 15 a 21 kwietnia. 


Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta informuje, że w najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu w następujących punktach miasta: 

al. Kochanowskiego - most Jagielloński południowy nowy weekendowe prace na jezdni

W piątek 15 kwietnia od godziny 17 rozpoczną się prace przy wymianie nawierzchni na prawym pasie jezdni w obrębie mostu Jagiellońskiego południowego nowego (jezdnia prowadząca ruch do centrum).

Prace prowadzone będą również w weekend, w godzinach od 8 do 18. W tym czasie kierowcy jadący w relacji od ul. Brücknera do centrum będą korzystać z jednego pasa ruchu. W piątek po zakończonych pracach do rozpoczęcia robót w sobotę przejazd będzie także możliwy prawym pasem po zfrezowanej nawierzchni. 

ul. Zatorska - zamknięcie wyjazdu  do al. Jana III Sobieskiego

Z dniem 15 kwietnia zamknięty zostanie wyjazd z gruntowego odcinka ul. Zatorskiej do al. Jana III Sobieskiego. Powodem wprowadzenia zmiany jest poprawa bezpieczeństwa ruchu na wniosek organu zarządzającego ruchem drogowym - Wydział Inżynierii Miejskiej UM. 

ul. Bora - Komorowskiego odcinek od wiaduktu nad al. Jana III Sobieskiego do ronda Lotników Polskich

Z dniem 22 kwietnia zmieni się organizacja ruchu w obrębie wlotu ul. Bora - Komorowskiego oraz wyjazdu z łącznicy do al. Jana IIi Sobieskiego do ronda Lotników Polskich.

Ulica Bora - Komorowskiego nie będzie już drogą główną a na wlocie do ronda obowiązywał będzie ruch na k na skrzyżowaniu równorzędnym. Pierwszeństwo wjazdu na rondo będą miały pojazdy zjeżdżające z łączniy od al. Jana II Sobieskiego (teraz jest odwrotnie).

Zmiana wdrożona będzie na polecenie zarządzającego ruchem, na wniosek mieszkańców wskazanego obszaru. 

ul. św. Wita

Tymczasowy parking przy ul. św. Wita ulega likwidacji w związku ze sprzedażą działki przez gminę.

Dotychczas mieszkańcy posiadający abonament I mogli parkować w jego obrębie bez dodatkowych opłat, na podstawie umowy  zawartej pomiędzy operatorem parkingu i  ZDIUM, która wygasa w dniu 21 kwietnia br.

W związku ze zbyciem działki pod cele kubaturowe umowa nie będzie przedłużona.

Możliwe, iż nowy właściciel działki utrzyma jeszcze przez jakiś czas parkowanie na tym terenie zanim przystąpi do rozbiórek, jednak będzie to możliwe wyłącznie według stawek i zasad przez niego ustalonych (5 zł. za godzinę).

Pojazdy parkujące na podstawie abonamentu I (dla mieszkańca strefy) powinny zostać usunięte do północy dnia 21 kwietnia. 

ul. Pęgowska - tymczasowy most Pęgowski

W najbliższą sobotę, 16 kwietnia, odbędzie się kolejny przegląd tymczasowego mostu zastępującego modernizowaną przez DZMiUW przeprawę w ul. Pęgowskiej. W godzinach 9.30 - 12.30 na moście obowiązywał będzie ruch wahadłowy.

Przepraszamy za utrudnienia!

Zgłoś uwagę