Zmiany kadrowe w Śląsku. Piłkarze z aneksami i nowymi umowami

Ruchy transferowe w piłkarskim Śląsku Wrocław. Część zawodników podpisała nowe umowy, inni aneksowali trwające kontrakty, a dwóch piłkarzy żegna się z WKS-em.

  • fot. Krystyna Pączkowska / www.slaskwroclaw.pl

    fot. Krystyna Pączkowska / www.slaskwroclaw.pl


Większość kontraktów piłkarskich zawieranych jest do końca czerwca każdego roku, bo rozgrywki i tak z reguły kończą się na przełomie maja i czerwca. Przedłużenie sezonu PKO BP Ekstraklasy ze względu na pandemię to spory problem dla klubów, dlatego niezbędne było zawieranie aneksów do istniejących umów.

Siedmiu zawodników z aneksami

W gronie graczy, którzy przedłużyli umowy ze Śląskiem na lipiec, znaleźli się Łukasz Broź, Filip Marković, Robert Pich, Michał Chrapek, Kamil Dankowski, Dariusz Szczerbal oraz Bartosz Boruń.

Radecki i Raicević odchodzą

Klub z Oporowskiej opuszczają natomiast Mateusz Radecki i Filip Raicević. Umowa tego pierwszego kończyła się 30 czerwca i nie została przedłużona (ani aneksowana do końca sezonu), z kolei Raicević wraz z początkiem lipca wrócił do włoskiego Livorno, z którego był wypożyczony. Radecki w barwach WKS-u rozegrał 31 spotkań, strzelając 4 gole, a Raicević wystąpił sześciokrotnie i raz wpisał się na listę strzelców.

Czterech z nowymi umowami

Kontrakty czterech piłkarzy zostały przedłużone. Do czerwca 2022 roku w barwach Śląska grać będą Zambijczyk Lubambo Musonda (34 mecze w Śląsku) i Węgier Mark Tamas (8 spotkań). W umowach obu zawodników aktywowane zostały opcje ich przedłużenia po rozegraniu określonej liczby minut. Podpisy pod nowymi umowami złożyli także młodzi zawodnicy 20-letni Sebastian Bergier i 21-letni Adrian Łyszczarz (obaj do czerwca 2023 roku).Zgłoś uwagę