Zmiany i utrudnienia w ruchu od 23 lipca

Od 23 lipca planowane są zmiany w organizacji ruchu na ul. Granicznej, Grabiszyńskiej i Traktatowej. 


Graniczna (rondo przy zjeździe z AOW)  - utrudnienia i oddanie do ruchu bypassów (dodatkowych prawoskrętów) 

Przez dwie noce z rzędu na rondzie wystąpią utrudnienia w ruchu związane z wykonaniem oznakowania poziomego umożliwiającego korzystanie z powstałych bypassów.

Dzisiaj w nocy - 23/24 lipca - oznakowanie powstanie przy bypassie wschodnim. Od wtorku od rana prawoskręt będzie oddany do ruchu.

Jutro w nocy - 24/25 lipca - analogiczne prace będą realizowane przy bypassie zachodnim, od środowego poranka drugi prawoskręt zostanie oddany do ruchu.

W razie wystąpienia opadów uniemożliwiających wykonanie oznakowania, prace odbędą się kolejnej nocy. 

ul. Grabiszyńska - zwężenie jezdni 

Od 25 lipca na ulicy Grabiszyńskiej wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym polegające na wyłączeniu połowy szerokości przejścia dla pieszych przy peronie tramwajowym dla wysiadających na przystanku od centrum na wysokości ul.Szpitalnej (dla idących w prawo w kierunku ul. Szpitalnej), oraz połowę szerokości przejścia dla pieszych na spoczniku (dla idących w lewo w kierunku ul. Zaporoskiej) .

Powyższe ograniczenia w ruchu są związane z realizacją dwóch inwestycji: budowy ścieżki rowerowej oraz peronów przystankowych wraz z wyznaczeniem przejść dla pieszych przez ulicę Grabiszyńską na wysokości skrzyżowania z ul. Kolejową. Opisane prace powinny się zakończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 

Traktatowa - zamknięcie przejazdu kolejowego 

Na wniosek PKP PLK w dniach 26 lipca - 3 sierpnia zamknięty dla ruchu będzie przejazd kolejowy w ulicy Traktatowej. Powodem ograniczenia są planowane przez PKP prace remontowe w obrębie przejazdu.Zgłoś uwagę