Zmiany i utrudnienia 8-11 kwietnia 2016

W najbliższych dniach wystąpią zmiany w organizacji ruchu w następujących punktach miasta:


 • Powstańców Śląskich – odcinek od ronda do ul. Wielkiej – zakaz postoju
  Od 11 kwietnia (poniedziałek), na jezdni wschodniej na odcinku od ronda do skrzyżowania z ul. Wielką, obowiązywał będzie zakaz parkowania na poniemieckiej drodze rowerowej pełniącej dotychczas funkcję parkingu. Zakaz związany jest z rozpoczęciem modernizacji drogi rowerowej na odcinku od ul. Swobodnej do ul. Sudeckiej.
  Organizacja ruchu przewiduje odholowanie pojazdów parkujących na wspomnianym odcinku mimo zakazu, dlatego apelujemy o stosowanie się do wdrożonych ograniczeń.
  Inwestycja jest realizowana w ramach projektu nr 384, WBO 2014.
 • Braniborska – dwudniowe zajęcie jezdni na odcinku pl. Strzegomski – pl. Orląt Lwowskich
  Podczas dwóch kolejnych weekendów: 8-10 kwietnia oraz 15 -17 kwietnia, na ul. Braniborskiej na wysokości numerów 38-40 zajęty będzie pas jezdni dla potrzeb budowy kanalizacji deszczowej (ten weekend) i sanitarnej (przyszły weekend). Jezdnia w tym miejscu ma jeden pas i zajęcie spowoduje ruch wahadłowy na wysokości placu budowy, co spowolni ruch w relacji pl. Strzegomski - pl. Orląt Lwowskich.
  Inwestorem prac jest podmiot prywatny. Prace prowadzone będą od piątku 8 kwietnia od godz. 21 do poniedziałku 11 kwietnia do 4 rano.
  Prace miały się rozpocząć w miniony weekend, jednak z uwagi na zbyt późne powiadomienie odbiorców o przerwach w dostawie wody realizację opóźniono o tydzień.
 • Lwowska – brak możliwości parkowania z uwagi na remont chodnika na odcinku Zaporoska – Pereca
  W poniedziałek 11 kwietnia na ulicy Lwowskiej rozpoczną się prace przygotowawcze do remontu chodnika. Wykonawca będzie wygradzał sukcesywnie plac budowy po stronie prawej na odcinku od Pereca do Jemiołowej.W obrębie placu budowy niemożliwy będzie postój samochodów, o czym będzie informowało stosowne oznakowanie.
  Inwestycja obejmuje nie tylko remont chodnika ale również budowę kanałów MTKK (po stronie prawej) i została podzielona na 6 etapów, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu pieszym.
Zgłoś uwagę