Zmiana za sterami Impel Wrocław

Nowym trenerem siatkarek Impel Wrocław został Jacek Grabowski – utytułowany trener, wieloletni działacz siatkarski i Prezes Zarządu wrocławskiego klubu. – Podejmuję się tego w pełni świadomie – powiedział nowy trener. Nicola Negro został zwolniony po pierwszej części sezonu.

  • Jacek Grabowski


– Przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny – Dotychczas nie miałem bezpośredniego wpływu na to jak wygląda gra Impela na boisku. W tym momencie przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny i jej wyniki.

Jako trener, Jacek Grabowski zapisał się przede wszystkim na kartach historii wrocławskiej Gwardii. Z sukcesami prowadził męski zespół Gwardii Wrocław, wprowadzając go między innymi do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2004/2005. Z kobiecym zespołem Impel Gwardii Wrocław dwukrotnie miał szansę na zdobycie Pucharu Polski, dopisując ostatecznie do swojego dorobku dwa srebrne medale rozgrywek. Wcześniej, z sukcesami prowadził drużyny młodzieżowe Gwardii a także był selekcjonerem kadry Polski juniorek. Jako Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A. zdobył z klubem Impel Wrocław wicemistrzostwo Polski i wprowadził go do prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Oprócz tego Jacek Grabowski jest także członkiem Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Nowy trener Impela doskonale wie jak duża odpowiedzialność spoczęła na jego barkach wraz z objęciem funkcji pierwszego trenera. –  Mam świadomość tego, że podejmuje się trudnego wyzwania. Z roli oceniającego stanę się ocenianym przez całą społeczność siatkarską, kibiców i zespół. Podejmuję się tego w pełni świadomie. Dotychczas nie miałem bezpośredniego wpływu na to jak wygląda gra Impela na boisku. W tym momencie przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny i jej wyniki – powiedział.

Jedną z zawodniczek, które współpracowały już z trenerem Jackiem Grabowskim jest kapitan wrocławskiego zespołu, Joanna Kaczor. – Znam trenera Grabowskiego od wielu lat, to on wprowadzał mnie w dorosłą siatkówkę! Jest doświadczonym trenerem, z którym zdobyłam wiele medali i mam nadzieję, że tym wypadku zwrot „historia lubi się powtarzać” również znajdzie potwierdzenie – powiedziała.

Pierwsze zajęcia treningowe Jacek Grabowski odbędzie z zespołem już 27. grudnia. W drugiej  połowie stycznia zespół czeka seria poważnych sprawdzianów. – Impel Wrocław zmierzy się kolejno z zespołami Drezdner SC i Telekom Baku w Lidze Mistrzyń oraz Chemikiem Police i PGE Atomem w ORLEN Lidze. Pierwsza próba nastąpi w styczniu, aczkolwiek nie wolno zapominać o celu, który jest odrobinę dalej- zajęciu jak najlepszego miejsca przed play-offami. Celem tego zespołu jest gra w finale Mistrzostw Polski. I taki cel jako trener, stawiam przed sobą – podsumowuje trener wrocławianek.

Zgłoś uwagę