W sobotę nastąpiła zmiana czasu na letni

Zmiana czasu na letni przypadła w nocy z soboty na niedzielę (24 na 25 marca). 


Zegarki przestawiamy z godziny 2 na 3, co oznacza, że tym razem godzinę tracimy i śpimy krócej. Godzina ta zostanie oddana w ostatni weekend października, kiedy w Polsce znowu zacznie obowiązywać czas zimowy. Chyba że nasz kraj wycofa się z tej zasady, o cym coraz więcej się mówi.

Pamiętajmy, idąc na przystanek

O przestawieniu zegarków warto pamiętać szczególnie, gdy wybieramy się na przystanek czy dworzec kolejowy. Pociągi i nocne autobusy jeździć będą oczywiście według rozkładu jazdy, ale żeby nie spóźnić się na objazd trzeba uzwględnić zmianę czasu.

W noc przejściową będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Pociągi dojadą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem pomimo teoretycznego, godzinnego opóźnienia. Przykładem jest skład IC Pogoria rel. Katowice – Gdynia Główna, który w noc przejściową wyjedzie ze stacji Łódź Chojny o godz. 1.58 czasu zimowego, a przyjedzie na stację Pabianice o godz. 3.14 czasu letniego. Drużyny konduktorskie obsługujące pociągi nocne, które będą kursować w najbliższą sobotę, będą informować pasażerów o zmianie.

Zgłoś uwagę