Zieta Prozessdesign z Wrocławia wśród Mikroprzedsiębiorców Roku 2015

Zieta Prozessdesign, wrocławskie studio projektowe mebli, wykorzystujące najnowsze zdobycze technologiczne znalazło się w gronie laureatów XI edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2015.

  • oskara zieta

    Oskara Zięta, źródło: zieta.pl


Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs, którego celem jest nagradzanie właścicieli przedsiębiorstw prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes, zakorzenionych w lokalnych społecznościach. W 2015 roku, po raz 11 zorganizowano go dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, których roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

– Tegoroczna, XI już edycja konkursu, znakomicie obrazuje potencjał polskich mikroprzedsiębiorstw. Każdy z tegorocznych laureatów wykorzystuje w swojej działalności innowacyjne technologie, niejednokrotnie tworząc nowatorskie rozwiązania. Wybór zwycięzcy z roku na rok staje się coraz większym wyzwaniem, zarówno biorąc pod uwagę liczbę nadsyłanych zgłoszeń, jak i ich wyjątkowość – podkreśla Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba ponad 500 mikrofirm z całej Polski.

W gronie laureatów XI edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2015, w kategorii progres znalazła się wrocławska firma Zieta Prozessdesign.

Założone przez Oskara Ziętę studio projektowo – inżynieryjne Zieta Prozessdesign jest interdyscyplinarnym zespołem składającym się z architektów, projektantów, inżynierów i technologów.

Oskar Zięta jest w gronie 30 Kreatywnych Wrocławia – czytaj tutaj.

Studio specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elementów wystroju wnętrz, takich jak meble oraz dekoracje. Do ich wytworzenia wykorzystywana jest technologia, którą określa się mianem "stabilizacji cienkich blach". Jest to o tyle innowacyjne rozwiązanie, że mimo iż przedmioty są lekkie i mają ciekawe formy to zachowują bardzo dużą wytrzymałość. Produkty oferowane przez zespół Zieta Prozessdesign są doceniane na całym świecie zarówno przez środowisko designu, projektowania wnętrz, jak i konsumentów. Działalność projektowa Zieta Prozessdesign była wielokrotnie nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie designu, m.in. Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, nominacja do Schweizer Design Preis. Z Zieta Prozessdesign współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum.Zgłoś uwagę