wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kompost za odpady komunalne

Przywieź do PSZOK odpady komunalne a otrzymasz kompost. Dzięki niemu użyźnisz glebę i zwiększysz swoje plony oraz odporność kwiatów na balkonie. Gdzie się zgłosić i co trzeba przynieść, by go otrzymać?

Reklama

Warunkiem otrzymania kompostu jest dostarczenie do PSZOK dowolnego odpadu (m.in. papieru, tektury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, drewna, opakowań ze szkła, zużytych baterii). Przynosząc go w ilości minimalnej, jednorazowo można otrzymać bezpłatnie do 5 kg kompostu. W przypadku przywiezienia większej ilości odpadów — można otrzymać go jeszcze więcej. Szczegóły na stronie internetowej Ekosystemu

Przekazywany kompost powstaje z odpadów zielonych pochodzących z całego Wrocławia. Produkowany jest na terenie Kompostowni Odpadów Zielonych przy ul. Janowskiej 51 we Wrocławiu i posiada też stosowny certyfikat.

źródło: Ekosystem

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kompost?

  • mniej niż 100 kg

W tym przypadku nie ma żadnych formalności. Jedynym warunkiem otrzymania kompostu jest przywiezienie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 lub przy ul. Janowskiej 51 odpadów komunalnych. Przy czym, osoba odbierająca kompost musi zapewnić sobie środek transportu oraz załadunek. Konieczne jest również zaopatrzenie się we własny worek lub pojemnik, do którego będzie można go zapakować. Pracownicy PSZOK nie pomagają w ładunku, wskazują tylko miejsce składowania kompostu.

  • od 100 kg

W tym przypadku odbędzie się transakcja kupna — sprzedaży. Zakup kompostu może odbywać się w dwóch wariantach cenowych, w zależności od tego, kto będzie odpowiadał za załadunek. 

– z załadunkiem kompostu po stronie Sprzedającego: 20 zł netto za 1 tonę kompostu,

– z załadunkiem kompostu po stronie Kupującego: 10 zł netto za 1 tonę kompostu. Przy tej opcji należy też zgłosić chęć kupna drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: [email protected]

Gdzie przyjechać po kompost?

W zamian za przywiezione odpadów kompost można odebrać z:

  • PSZOK przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00, w soboty w godzinach 8:00 – 16:00.
  • PSZOK przy ul. Janowskiej 51 – od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00.

W przypadku odbioru kompostu na podstawie transakcji kupna – sprzedaży - kompost można odebrać wyłącznie z Kompostowni Odpadów Zielonych przy ul. Janowskiej 51.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl