wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kompost za odpady komunalne

Monika Dubec,

Przywieź do PSZOK odpady komunalne a otrzymasz kompost. Dzięki niemu użyźnisz glebę i zwiększysz swoje plony oraz odporność kwiatów na balkonie. Gdzie się zgłosić i co trzeba przynieść, by go otrzymać?

Reklama

Warunkiem otrzymania kompostu jest dostarczenie do PSZOK dowolnego odpadu (m.in. papieru, tektury, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, drewna, opakowań ze szkła, zużytych baterii). Przynosząc go w ilości minimalnej, jednorazowo można otrzymać bezpłatnie do 5 kg kompostu. W przypadku przywiezienia większej ilości odpadów — można otrzymać go jeszcze więcej. Szczegóły na stronie internetowej Ekosystemu

Przekazywany kompost powstaje z odpadów zielonych pochodzących z całego Wrocławia. Produkowany jest na terenie Kompostowni Odpadów Zielonych przy ul. Janowskiej 51 we Wrocławiu i posiada też stosowny certyfikat.

źródło: Ekosystem

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kompost?

W tym przypadku nie ma żadnych formalności. Jedynym warunkiem otrzymania kompostu jest przywiezienie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 lub przy ul. Janowskiej 51 odpadów komunalnych. Przy czym, osoba odbierająca kompost musi zapewnić sobie środek transportu oraz załadunek. Konieczne jest również zaopatrzenie się we własny worek lub pojemnik, do którego będzie można go zapakować. Pracownicy PSZOK nie pomagają w ładunku, wskazują tylko miejsce składowania kompostu.

W tym przypadku odbędzie się transakcja kupna — sprzedaży. Zakup kompostu może odbywać się w dwóch wariantach cenowych, w zależności od tego, kto będzie odpowiadał za załadunek. 

– z załadunkiem kompostu po stronie Sprzedającego: 20 zł netto za 1 tonę kompostu,

– z załadunkiem kompostu po stronie Kupującego: 10 zł netto za 1 tonę kompostu. Przy tej opcji należy też zgłosić chęć kupna drogą elektroniczną, pisząc na adres e-mail: [email protected]

Gdzie przyjechać po kompost?

W zamian za przywiezione odpadów kompost można odebrać z:

W przypadku odbioru kompostu na podstawie transakcji kupna – sprzedaży - kompost można odebrać wyłącznie z Kompostowni Odpadów Zielonych przy ul. Janowskiej 51.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl