Link do strony www.wroclaw.pl

  Będzie więcej szkół z poidełkami wody

  Kolejne wrocławskie szkoły wyposażone zostaną w zdroje wrocławskiej kranówki. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż 11 stacji wody pitnej.

  źródło: ZIM

  Poidełka z wrocławską kranówką, jeszcze w tym roku, pojawią się w 11 placówkach oświatowych. Z bezpłatnych zdrojów korzystać będą mogli uczniowie:

  Zdrój we wrocławskiej szkole, źródło: ZIM

  Promocja picia wrocławskiej kranówki

  Montaż poidełek ma zachęcić młodych wrocławian do regularnego picia wody, w tym kranówki, która jak zapewnia rzeczniczka MPWiK, jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. W ciągu roku laboratorium MPWiK bada ponad 10 000 prób wody i wykonuje blisko 100 000 analiz. Niezależnie od rygorystycznych kontroli wewnętrznych, jakość wody badana jest także przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

  – Wrocławska kranówka odpowiada najbardziej rygorystycznym polskim i europejskim normom dotyczącym jej jakości. Poza tym, pijąc kranówkę, ograniczamy w szkołach zużycie plastiku – podkreśla Martyna Bańcerek, rzeczniczka MPWiK we Wrocławiu.

  W ramach przetargu wykonawca ma także dla każdej szkoły przygotować m.in.: bidony na wodę o pojemności 600 ml z atestem PZH (dla każdej placówki po 50 szt.) oraz matę antypoślizgową pod urządzenie (dla każdej placówki po 1 szt.).

  Tego typu zdroje z wrocławską kranówką zainstalowane są już w 20 szkołach w mieście. Koszt montażu jednego poidełka to ok. 10 tysięcy złotych.

  Czytaj też: Zdroje Wrocławskiej Kranówki w kolejnych szkołach.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook