wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Podcasty
  4. Ekozakupy, czyli jak nie dać się nabić w zieloną butelkę?
Grafika przedstawia prowadzącą podcast oraz jej gościa
Grafika przedstawia prowadzącą podcast oraz jej gościa

Wchodzicie do sklepu, a tam produkty krzyczą do was z półek: „Jestem z recyklingu!” „Tylko naturalne składniki!”, „Zapakowali mnie ekologicznie!”. Czy zastanawialiście się kiedyś ile w tym prawdy? A nawet jeśli to prawda, to czy rzeczywiście te produkty są wam potrzebne? Ile z nich zmienia się później w „eko-śmieci”? Jak zaplanować swoje zakupy i na co zwracać uwagę przy konsumenckich wyborach? Odpowiedzi szukamy wraz z Krzysztofem Smolnickim z wrocławskiej Fundacji Ekorozwoju. Posłuchajcie i sprawdźcie ile błędów robicie podczas zwykłych zakupów. Ja robię ich całą masę.

Reklama

Ekologia – modne słowo, ale co tak naprawdę się za nim kryje? Co znaczy być i żyć eko i czy to naprawdę jest aż takie ważne? W końcu czy pomaganie planecie może nas dużo kosztować? Nazywam się Karolina Misztal, i zapraszam Cię do EKOpoRADIA – podcastu, w którym zadaję gościom trudne pytania, biorę ich pod włos, ale przede wszystkim zdobywam cenną wiedzę o tym, jak eksploatować Ziemię trochę mniej, by móc dłużej z niej czerpać. Mnie ten podcast pokazuje, jak bardzo jestem eko tylko w swojej głowie. A co pokaże Tobie?

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl