wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ekozakupy, czyli jak nie dać się nabić w zieloną butelkę?

Redakcja www.wroclaw.pl,
Grafika przedstawia prowadzącą podcast oraz jej gościa
Grafika przedstawia prowadzącą podcast oraz jej gościa

Wchodzicie do sklepu, a tam produkty krzyczą do was z półek: „Jestem z recyklingu!” „Tylko naturalne składniki!”, „Zapakowali mnie ekologicznie!”. Czy zastanawialiście się kiedyś ile w tym prawdy? A nawet jeśli to prawda, to czy rzeczywiście te produkty są wam potrzebne? Ile z nich zmienia się później w „eko-śmieci”? Jak zaplanować swoje zakupy i na co zwracać uwagę przy konsumenckich wyborach? Odpowiedzi szukamy wraz z Krzysztofem Smolnickim z wrocławskiej Fundacji Ekorozwoju. Posłuchajcie i sprawdźcie ile błędów robicie podczas zwykłych zakupów. Ja robię ich całą masę.

Reklama

Ekologia – modne słowo, ale co tak naprawdę się za nim kryje? Co znaczy być i żyć eko i czy to naprawdę jest aż takie ważne? W końcu czy pomaganie planecie może nas dużo kosztować? Nazywam się Karolina Misztal, i zapraszam Cię do EKOpoRADIA – podcastu, w którym zadaję gościom trudne pytania, biorę ich pod włos, ale przede wszystkim zdobywam cenną wiedzę o tym, jak eksploatować Ziemię trochę mniej, by móc dłużej z niej czerpać. Mnie ten podcast pokazuje, jak bardzo jestem eko tylko w swojej głowie. A co pokaże Tobie?

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl