wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 33°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Cmentarz dla zwierząt

Reklama

W Szymanowie koło Wrocławia działa pierwszy na Dolnym Śląsku cmentarz dla zwierząt „Tęczowy Most”.

 

Oferta cmentarza skierowana jest do wszystkich osób, które przeżywają stratę ukochanego zwierzęcia i chcą choć w taki sposób uczcić pamięć po nim oraz móc odwiedzać miejsce jego spoczynku.

Na cmentarzu w indywidualne bądź zbiorowej mogile, może być pochowane każde zwierze domowe (pies, kot, świnka morska, tchórzofretka, chomik,) a także ptaki. Najwięcej zwierząt przyjmowanych jest z dużych aglomeracji miejskich m.in. z Wrocławia, Legnicy, Lubina, Zielonej Góry, Łodzi, Katowic, Krakowa i Warszawy ale zdarzają się klienci spoza granicy kraju np. z Niemiec.

Groby zwierząt niewiele różnią się od tych, które spotykamy na cmentarzach przeznaczonych dla ludzi. Jedyna różnica to brak symboli religijnych. Właściciele przynoszą kwiaty i znicze, stawiają okazałe kamienie nagrobne, a zwierzaki często chowane są w produkowanych na zamówienie trumnach.

Od kwietnia 2010 roku na terenie cmentarza działa jedyne w Polsce krematorium dla małych zwierząt domowych. Do kremacji służy nowy piec najnowszej technologii Stour II, cały proces sterowany jest komputerowo. Przy całym procesie może być obecny właściciel, on też decyduje o wyborze urny, w której odbierze prochy.

Relację przygotowała Irena Baraniecka

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl