Link do strony www.wroclaw.pl

  Akcja Wystawka na Wielkiej Wyspie

  W sobotę 17 kwietnia na Biskupinie, Sępolnie, Bartoszowicach i Dąbiu rusza osiedlowa Akcja Wystawka. W sobotę rano mieszkańcy będą mogli wystawić na chodniki przedmioty, których nie potrzebują: meble, sprzęty AGD, drobiazgi. Przez cały weekend będzie można przeglądać je i wybierać sobie to, co może nam się przydać. W poniedziałek rano to co zostało na chodnikach, zabierze firma Eneris.

  obszar tegorocznej Akcji Wystawka mapa źródłowa: geoportal.wroclaw.pl
  obszar tegorocznej Akcji Wystawka

  - To już trzecia edycja tej sąsiedzkiej inicjatywy. Dwie poprzednie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku nie mogliśmy zorganizować osiedlowej wystawki ze względu na lockdown. Wiele osób pytało nas wtedy o to, kiedy zorganizujemy ją ponownie. W tym roku – z zachowaniem zasad dystansu społecznego – powracamy z tą inicjatywą. Zachęcamy mieszkańców do udziału - wymiany różnymi nieużywanymi rzeczami, naprawiania ich, przerabiania. Tak, by przedmioty zamiast trafić na śmietnik, dostawały drugie życie – mówi Olga Dokowicz z Rady Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice.

  Organizatorzy apelują, byśmy wystawiając rzeczy pamiętali o dwóch zasadach:

  1. nie zastawiamy wjazdów, ulic, przejścia chodnikiem - zostawmy miejsce i dla pieszych, rowerów, samochodów
  2. drobniejsze przedmioty umieśćmy w kartonach, workach, pudełkach, tak aby się nie wysypywały i nie zostały rozrzucone po okolicy

  Warto również pamiętać, żeby w tych dniach (17-18 kwietnia) nie zostawiać na chodnikach niczego przypadkiem (np. roweru), tak żeby nikt nie zabrał tego przez pomyłkę (sądząc, że zostało oddane na wystawkę).

  Akcja Wystawka na Wielkiej Wyspie

  Akcja Wystawka na Wielkiej Wyspie

  Eventy / Targi
  Termin od 17 kwietnia 2021 01:00 do 19 kwietnia 2021 00:59

  Miejsce ul. Olszewskiego

  Zobacz
  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook