Smarujcie deski na Zieleniec!

Zapaleni narciarze i snowboardziści, w tym wielu wrocławian, Zieleniec, czyli największy w Kotlinie Kłodzkiej ośrodek narciarski, znają na pamięć. Ale może się okazać, że i oni zostaną zaskoczeni tym, co przygotowano tam dla amatorów sportów zimowych. Pierwsza miła niespodzianka jest taka, że będą mogli skorzystać z jednego karnetu na wszystkie wyciągi.

 • Zieleniec

  Za kilka tygodni rusza nowy sezon narciarski

 • Zieleniec

  Gondola w Zieleńcu

 • Zieleniec

  Zimowe uroki Zieleńca

 • Zieleniec

  Zieleniec jest już gotowy na przyjęcie gości

 • Zieleniec

  Jeszcze bez śniegu, ale gdy już spadnie, w Zieleńcu utrzymuje się długo


Choć do zimy pozostało kilka tygodni, w Zieleńcu praca wre. Przygotowywane są nowe stoki, a także nowoczesny system naśnieżania tras, który zapewni narciarzom i snowboardzistom najwyższą jakość zimowych doznań – obiecują w Centrum Sportów Zimowych – Zieleniec Ski Arena.

Jeden karnet – wszystkie wyciągi 

Żeby odwiedzający ośrodek narciarze i snowboardziści mogli wypróbować różne trasy, nie martwiąc się, czy karnet, jaki zakupili, zadziała na wybranym wyciągu, wprowadzono jeden skipss na wszystkie dostępne w Zieleńcu wyciągi. A jest z czego wybierać – 24 wyciągi o zróżnicowanym stopniu trudności, dające dostęp do w sumie ponad 21 kilometrów tras, z których większość jest oświetlona, co pozwala na szusowanie także po zmroku.

W zależności od potrzeb i umiejętności, będzie można skorzystać z różnych wariantów czasowych i cenowych karnetów. I tak, osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub deską, mogą wybrać karnet 4-godzinny w cenie 60 zł (normalny) lub 50 zł (ulgowy). Dla bardziej zaawansowanych przygotowano specjalny karnet całodzienny, z którego można korzystać w godz. 9.00-22.00 – jego koszt to 95 zł (N) lub 85 zł (U).

Zieleniec prowadzi także przedsprzedaż biletów – kupując karnet przez internet, można obecnie zaoszczędzić 20% ceny. 

Nowoczesna kolej krzesełkowo-gondolowa

W nowym sezonie narciarskim w Zieleńcu zostanie uruchomiona jedna z najnowocześniejszych w Polsce kolei krzesełkowo-gondolowych. Budowana przez ośrodek Nartorama kolej Skyway Express ruszy w grudniu. Prace nad uruchomieniem nowego wyciągu prowadzone są od lipca br., a cała inwestycja trwa od 2012 r.

Długość trasy kolei po stoku wyniesie 780 m, wyposażenie to ośmioosobowe gondole i sześcioosobowe kanapy z niebieskimi osłonami. Maksymalna prędkość jazdy wyniesie 5 m/s. Tuż przy kolei Skyway Express do dyspozycji będzie pięć długich tras zjazdowych, w tym najdłuższa – 2800 m. Jazda nocna możliwa będzie na trzech trasach. 

Wyciąg talerzykowy pod schronisko Masarykova Chata

Dodatkową atrakcją Zieleńca będzie tranzytowy wyciąg talerzykowy, który ze szczytu kolei gondolowej „zawiezie” wszystkich chętnych do schroniska Masarykova Chata, znajdującego się już po czeskiej stronie.

Oddalone o zaledwie 140 metrów schronisko w zimie było rzadko odwiedzane przez gości z Zieleńca ze względu na trudność poruszania się ze sprzętem po płaskim terenie przykrytym śniegiem. Niebawem ten problem więc zniknie – chętni będą mogli w krótkim czasie znaleźć się w schronisku, z którego w dowolnej chwili przemieszczą się z powrotem w pobliże kolei krzesełkowo-gondolowej.  

mw/mat. prasowe

fot. Zieleniec Ski Arena

Zgłoś uwagę