Zespół U12 Śląska Wrocław drugi w turnieju o Puchar Prezesa PZPN

Zespół U12 z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław zajął drugie miejsce w rozgrywanym w Warszawie turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Młodzi gracze Wojskowych przegrali w finale z Akademią Piłkarską Reissa Poznań dopiero po rzutach karnych.


Zespół U12 WKS-u pod wodzą trenera Mariusza Blecharza co prawda rozpoczął turniej od remisu 1:1 z Koroną Kielce, ale kolejne dwa spotkania z Lechią Gdańsk (4:0) oraz Stomilem Olsztyn (2:1) były już zwycięskie, co pozwoliło wrocławianom wyjść z grupy.

Śmiało można przyznać, że Trójkolorowi rozkręcali się z meczu na mecz. W ćwierćfinale młodzi zawodnicy WKS-u nie dali szans UKS Akademii 2012 Jaworzno, wygrywając aż 5:1, a w półfinale zwyciężyli 2:0 z Pogonią Szczecin. Co ciekawe, jedno trafienie zaliczył nawet bramkarz Śląska - Kacper Kozioł, który popisał się atomowym uderzeniem prawie z drugiego końca boiska.

W finale WKS mierzył się z AP Reissa Poznań. Mimo przewagi i zdecydowanie większej liczby sytuacji, młodzi wrocławianie nie zdołali zdobyć bramki i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Niestety, w nich lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali konkurs jedenastek 3:1.

Nie zmienia to jednak faktu, że graczom Śląska należą się wielkie brawa za walkę i znakomitą postawę. Wrocławianie wraz z trenerem odebrali puchar za drugie miejsce, który przekazał prezes PZPN Zbigniew Boniek. Postawa Trójkolorowych została doceniona przez organizatorów turnieju. Najlepszym bramkarzem rozgrywek został gracz WKS-u Kacper Kozioł, królem strzelców Krystian Rostek, a najlepszym zawodnikiem Seweryn Marek.

Gratulujemy!

27 lutego, w trakcie sesji Rady Miejskiej młodym zawodnikom Śląska pogratulował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Faza grupowa

  • Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1
  • Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 4:0
  • Śląsk Wrocław - Stomil Olsztyn 2:1

Ćwierćfinał

  • Śląsk Wrocław - UKS Akademia 2012 Jaworzno 5:1

Półfinał

  • Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:0

Finał

  • Śląsk Wrocław - AP Reissa Poznań 0:0 (1:3 po rzutach karnych)

Skład Śląska U12: Kacper Kozioł, Seweryn Marek, Wiktor Wyszyński, Antoni Kmiecik, Bartosz Borowy, Jakub Kucharski, Wojciech Gajewski, Krystian Rostek, Michał Faliński, Dawid KorzeniowskiZgłoś uwagę