Studenci PWr organizują zbiórkę pieniędzy dla Ewy

Studenci PWr chcąc pomóc Ewie Harapin w zebraniu odpowiedniej sumy na niezbędną protezę, 11 maja, w trakcie Wittigaliów zorganizują specjalną zbiórkę pieniędzy. 


Ewa w wieku 12 lat zachorowała na nowotwór kości, w wyniku czego amputowano jej nogę. Nie poddała się i od długiego czasu działa jako wolontariuszka, pomagając w zbiórkach pieniędzy na leczenie dla chorych dzieci. Może zatem warto zrobić coś dla niej samej?

Teraz jest ku temu doskonała okazja, a z pomocą przychodzą m.in. studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy w trakcie rozpoczynających się w piątek, 11 maja Wittigaliów organizują zbiórkę pieniędzy na ten cel.

– Oczywiście doceniam i bardzo dziękuję każdemu, kto przyczynia się do realizacji mojego marzenia o nowej protezie. Pomiędzy studentami wrocławskich szkół wyższych powstał porozumiewawczy projekt. Ja zostałam wybrana, jako osoba studiująca na Papieskim Wydziale Teologicznym, a ta uczelnia została wytypowana jako pierwsza w tym cyklu. Musiała wskazać konkretną osobę, dla której będzie udzielone wsparcie i padło na mnie – mówi Ewa Harapin, której zbiórka ma pomóc w zakupie protezy.

Gdzie i kiedy?

  • w godzinach 10.00-18.00 w trakcie Qlturaliów (Strefa Kultury Studenckiej, bud C-8, Pasaż Studentów),
  • w godzinach 10.00-14.00 w trakcie konkursu fortepianowego (Aula PWr w bud. A-1),
  • w godzinach 20.30-23.00 w trakcie koncertu Americana ( Strefa Kultury Studenckiej).

Na terenie kampusu głównego PWr pojawią się wolontariusze z puszkami, do których można wrzucać darowiznę. Do końca miesiąca zorganizowane zostaną jeszcze inne wydarzenia, których celem będzie pomoc Ewie. Szereg informacji można znaleźć na facebookowym profilu Wrocławskiej Inicjatywy Samorządów Studenckich. Warto podkreślić, że tą akcją uczniowie udowadniają, że przy okazji dobrej zabawy, można także zrobić coś pożytecznego dla innych.

Zbiórka dla Ewy organizowana jest przez Wrocławską Inicjatywę Samorządów Studenckich, która cyklicznie (co semestr) przygotowuje takie akcje na cele charytatywne z różnych uczelni.Zgłoś uwagę