Zbiórka na nowe auto dla niepełnosprawnego mieszkańca Leśnicy

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na samochód dla Piotra z wrocławskiej Leśnicy. Poprzednie auto – dostosowane do potrzeb mężczyzny z niepełnosprawnością, ponad tydzień temu zostało skradzione.

  • Piotr Sobulski zLeśnicy, fot. fb/archiwum prywatne


31-letni Piotr cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Nie porusza się samodzielnie, jest pod opieką rodziców. Ich citroen berlingo – dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością, został skradziony w nocy z 19 na 20 lutego z ul. Pusteckiej w Leśnicy. Służył m.in. do transportu młodego mężczyzny na zajęcia rehabilitacyjne. Mimo apeli do potencjalnych świadków oraz złodziei, auta nie udało się odnaleźć.

Fundacja „Lepsze Dni” rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na nowy  samochód dla Piotra. Można je wpłacać na konto fundacji: 58 1140 1140 0000 2121 1000 1014, koniecznie z dopiskiem w tytule: darowizna na samochód dla Piotra Sobulskiego.

Darowizny na rzecz wrocławianina mogą być przekazywane w ramach 1 procenta podatku. Aby tak się stało, należy w deklaracji PIT podać nr KRS: 0000326747, a jako cel szczegółowy wpisać hasło: „Piotr Sobulski”.

Rodzice Piotra czekają ciągle na informacje na temat skradzionego samochodu, można je przekazać pod nr 605 033 525.

fot. archiwum prywatne

Zgłoś uwagę