Pomóż dokończyć rowery dla podopiecznych MOPS

Akcja rozpoczęła się latem tego roku, a jej inicjatorami byli Ambasadorzy Rowerowego Wrocławia. Poproszono wówczas wrocławian o oddanie swoich starych, zniszczonych lub po prostu nieużywanych już rowerów, które po naprawie mają trafić do podopiecznych MOPS-u. Na apel odpowiedziało wielu mieszkańców i w sumie kilkadziesiąt jednośladów trafiło do nowych właścicieli. W warsztacie jednak stoi jeszcze kilkanaście pojazdów, które czekają na naprawę. Na to właśnie zbierane są pieniądze.


Podczas 3-tygodniowej zbiórki wrocławianie oddali ponad 50 jednośladów. Większość z nich została wyremontowana i trafiła już do nowych właścicieli, wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. - Są to osoby, których na zakup roweru często po prostu nie stać – mówi Bruno Zachariasiewicz, pomysłodawca i koordynator akcji. Rowery zostały rozdane podczas jednego z letnich pikników na Wyspie Słodowej. - To jest bardzo wzruszające widzieć radość dzieciaków, które otrzymują od nas rower – mówili wówczas organizatorzy.

Jeszcze kilka napraw przed nimi

Nie wszystkie rowery udało się jednak wyremontować. Chłopcy z serwisu Rowerlover naprawiali je po promocyjnych cenach. W niektórych trzeba było jedynie wymienić siodełko, ale w większości naprawa polegała na wymianie opon, łańcuchów, klocków i linek hamulcowych, suportu i przerzutek. Wówczas koszt wzrastał do ponad 100, a czasem nawet 200 złotych.

- Podczas naszych zbiórek udało się zebrać około 4300 złotych, aby dokończyć remont pozostałych rowerów. Potrzebujemy jeszcze 1460,45 złotych – mówi Bruno. Do naprawy zostało 14 jednośladów, pieniądze są niezbędny do pokrycia kosztu napraw i brakujących elementów. Środki zebrane ponad tą kwotę zostaną przeznaczone na zakup lepszej jakości zapięć rowerowych i oświetlenia, a następnie darowane potrzebującym we współpracy z MOPS. 

Jak pomóc?

Inicjatorzy akcji prowadzą zbiórkę funduszy potrzebnych na remont jednośladów za pośrednictwem portalu wspieram.to. Na stronie można znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące akcji oraz wesprzeć ją przelewając na konto wybraną kwotę. Zbiórka trwa do 28 grudnia. Do tej pory (17.12) udało się zebrać 60% potrzebnej kwoty.Zgłoś uwagę