Zbierają na album „Nowe Horyzonty – off the screen”

Zdjęcia fotografów, którzy przez osiem lat portretowali wybitnych reżyserów i aktorów odwiedzających Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty będzie można niebawem zobaczyć w albumie „Nowe Horyzonty – off the screen”. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, które organizuje festiwal filmowy, zbiera pieniądze na ten cel na platformie crowfoundingowej wspieramkulture.pl. 


– Chcemy zdążyć z albumem na galę wręczenia Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu – mówi Andrzej Wójtowicz, koordynator wydawnictwa ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. – Chcemy pochwalić się tym, co dzieje się we Wrocławiu w dziedzinie kina, i w ten sposób podsumować naszą działalność. Stowarzyszenie NH działa na rzecz zbliżenia środowisk filmowych z różnych krajów.

W albumie znajdziemy zdjęcia reżyserów i aktorów filmowych, wybitnych osobowości świata kina, będących gośćmi festiwalu w latach 2009-2016. Między innymi: Terry'ego Gilliama, Pawła Pawlikowskiego, Jerzego Stuhra, Kim Ki-duka, Agnès Vardy, Małgorzaty Szumowskiej, Petera Greenawaya, Mariusza Trelińskiego, Krzysztofa Zanussiego, Gustawa Deutscha czy Leosa Caraxa. Autorami ich portretów są Łukasz Gawroński, Maciej Kulczyński i Rafał Placek.

Większość zdjęć kinomani mogli zobaczyć podczas festiwali, były eksponowane w przestrzeniach Kina Nowe Horyzonty.

Zebrano już z różnych źródeł około 70 proc. pieniędzy potrzebnych na publikację albumu. Brakująca kwota zbierana będzie do 6 grudnia. Wpłata na fundusz publikacji to wyjątkowa okazja, aby zdobyć album, który nie znajdzie się w otwartej sprzedaży. Stowarzyszenie chce podziękować wspierającym projekt i przygotowało dla nich atrakcyjne nagrody – zestawy ciekawych i inspirujących filmów na płytach DVD, albumy i fotogramy z autografami polskich twórców filmowych, których zdjęcia są umieszczone w albumie. Nagrody te można zdobyć, tylko uczestnicząc w tej akcji.

– Album będzie rozdawany podczas EFA i podczas wydarzeń związanych z festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty – mówi Andrzej Wójtowicz.

Aby wziąć udział w akcji, kliknij tutaj.

Zgłoś uwagę