Zaproszenie na „Ryszarda II” do Multikina [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 10.11 do godz.14


Mamy dla was 1 podwójne zaproszenie na „Ryszarda II” – Globe on Screen ważne w dniu 14 listopada godz. 19 do Multikina Arkady Wrocławskie.

Multikino i British Council zapraszają na jedyną retransmisję sztuki Williama Szekspira „Ryszard II”. Spektakl w reżyserii Simona Godwina z cyklu „Globe On Screen w Multikinie” będzie można zobaczyć 14 listopada 2016 roku w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Sprawuje rządy dzięki bożemu prawu, ale sam rządzony kaprysem, Król Ryszard skazuje na banicję Henry’ego Bolingbroke i bierze w posiadanie rozległe posiadłości ojca. Gdy Ryszard jest zajęty tłumieniem buntu w Irlandii, Bolingbroke wraca do Anglii chcąc odzyskać należne mu mienia i przy wsparciu ze strony swoich niezadowolonych sprzymierzeńców chwyta za koronę. Olśniewająco wymowny i uroczysty, „Ryszard II” przedstawia króla jako słabego i skłonnego do dramatyzowania człowieka i jest przykładem szukania przez Szekspira znaczenia królewskości i mocy, które mogą ową królewskość zniszczyć.

Reżyseria: Simon Godwin, Scenografia: Paul Wills, Kompozytor: Stephen Warbeck

Aby wygrać zaproszenia trzeba do 10.11  do godz.14 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Z jakiej dynastii pochodził Ryszard II?

Wygrywa piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę