Zaproszenie na koncert w NFM [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 14 stycznia do 9.00.

  • orkiestra nfm

    Orkiestra NFM


Mamy dla Was podwójne zaproszenie na piątkowy koncert symfoniczny w Narodowym Forum Muzyki. W sali głównej zagra Orkiestra Symfoniczna NFM pod dyrekcją Ernsta Kovacica, a jedną z gwiazd będzie skrzypek Emmanuel Tjeknavorian, który wykona słynny Koncert skrzypcowy e-moll Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Drugą z gwiazd okaże się wybitny grecki kompozytor Iannis Xenakis, którego utwory wypełnią koncert po przerwie. Utwory Greka pojawiają się w programie nieprzypadkowo. Są wpisane w trzydniowy projekt „Mercouri/Xenakis” – wydarzenie zorganizowane specjalnie na Weekend Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (składają się na nie: wystawa, koncerty: symfoniczny, kameralny i elektroakustyczny oraz spektakl). Trwające od 15 do 17 stycznia wydarzenie poświęcone będzie twórczości Iannisa Xenakisa – jednego z najważniejszych na świecie kompozytorów muzyki współczesnej oraz Melinie Mercouri.

Aby wygrać podwójne zaproszenie trzeba do czwartku 14 stycznia do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i napisać, co łączy Melinę Mercouri z hasłem Europejska Stolica Kultury?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowana telefonicznie.Zgłoś uwagę