Zaproszenia na film „Mania” z Polą Negri i muzyką na żywo zespołu Czerwie [ZAKOŃCZONY]

Centrum Kultury „Zamek” (Wrocław Leśnica, pl. Świętojański 1) zaprasza na seans w starym kinie z muzyką na żywo. Zaproszenie ważne jest w sobotę, 4 marca, o godz. 19.00. Oddamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.


Tym razem będziemy mogli zobaczyć na dużym ekranie jedyną Polkę, która zyskała status niekwestionowanej gwiazdy Hollywood i jednocześnie stała się symbolem seksu swojej epoki – Polę Negri. Projekcję filmu pt. „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” dopełni muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie.

O filmie

Historia pracownicy fabryki papierosów z 1918 roku z Polą Negri w tytułowej roli pochodzi z berlińskiego okresu kariery Negri, nakręcony w Niemczech, wyreżyserowany przez Eugen Illés'a. Opowiada o młodej pracownicy fabryki papierosów Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka do reklamowania nowej marki papierosów.

Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponowali muzycy z zespołu Czerwie – niezależnej polskiej formacji prezentującej alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego.

Jak grać?

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jan naprawdę nazywał się Pola Negri? Odpowiedź wpisujemy w formularz konkursowy, podajemy imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy. Konkurs trwa do piątku, 3 marca, do godz. 12.00. Wygrywa 6 i 12 osoba, która prawidłowo odpowie na pytanie. Zwycięzców poinformujemy e-milem oraz sms-em, jak odebrać zaproszenia.Zgłoś uwagę