Zaproszenia na filmy do DCF-u [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do piątku 27 sierpnia do godz. 10.00.


Mamy dla Was po jednej podwójnej wejściówce na filmy w Dolnośląskim Centrum Filmowym (wejściówki są ważne w dniach: 27 sierpnia – 2 września.)

  • „Zabójczy koktajl” - Sam dorastała w elitarnej grupie przestępczej zwanej „Firmą” i została wyszkolona na specjalistkę od najniebezpieczniejszych zleceń. Kiedy podczas jednego z zadań zabija niewłaściwą osobę, sprawy się komplikują, a Sam nie może już liczyć na wsparcie swojej organizacji. Teraz musi dopaść tych, którzy wydali na nią wyrok śmierci. Nie jest jednak sama – zemstę na „Firmie” niespodziewanie planuje również ktoś inny.

  • „O nieskończoności” - Bunkier Hitlera, gabinet psychiatry, zniszczona wojną Kolonia, miejska ulica czy niepozorna ławka na wzgórzu. Przenosząc akcję swojego nowego filmu do tak różnych miejsc, Roy Andersson odważnie miesza ze sobą porządki –  przeszłość ze współczesnością, jawę ze snem, surrealizm z prozą dnia codziennego. Przez serię starannie zakomponowanych krótkich epizodów, z których zbudowany jest film, przeprowadza nas łagodny głos Narratorki, inspirowanej postacią Szeherezady z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tym sposobem poznajemy przechodzącego kryzys wiary księdza, parę kochanków unoszących się nad miastem w rytm nastrojowej muzyki, tańczące na ulicy młode dziewczyny czy mężczyznę drżącego o swoje oszczędności. Na pozór nie łączy ich nic, ale czy aby na pewno?

Aby wygrać podwójne zaproszenie na filmy do DCF-u, trzeba do 27 sierpnia do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy, podać imię, nazwisko i kontaktowy numer telefonu. W odpowiedzi należy podać nazwisko reżysera filmu „Zabójczy koktajl”. Wygrywa 8. i 29. zgłoszenie z rzędu. O wygranej poinformujemy e-mailowo.

 Zgłoś uwagę