Zaprojektują neon

Na nawiązywać do historii Wrocławia i jego atmosfery – jeden z wrocławskich deweloperów zorganizował konkurs na hasło neonu, który będzie witał podróżnych pociągów na trasie Wrocław – Poznań i Wrocław – Szczecin.

  • konkurs na neon we Wrocławiu

    źródło: organizatorzy


Wrocławska firma Lokum Deweloper we współpracy z Fundacją Neon Side organizuje konkurs na hasło neonu, który z dachów nowopowstającego osiedla będzie witał pasażerów podróżujących pociągami na trasie Wrocław – Poznań i Wrocław – Szczecin, w miejscu gdzie pociągi zwalniają wjeżdżając na Dworzec Główny.

– Zwycięska propozycja będzie podstawą do stworzenia projektu świetlnej instalacji przez studentów ASP, którzy wezmą udział w drugim etapie konkursu. W ten sposób nawiązujemy do bogatej historii wrocławskich neonów. Chcemy także rozbudzić i wykorzystać pomysłowość mieszkańców, którzy najlepiej przecież znają miasto i jego charakter – wyjaśnia Grzegorz Marchel, dyrektor marketingu Lokum Deweloper.

Organizatorzy informują, że zakończył się pierwszy etap, na który można było przysyłać propozycje hasła. Teraz kapituła konkursu wybierze jedno zwycięskie. W drugim etapie, który będzie od 11 maja do 19 czerwca, mogą wziąć udział artyści i studenci ASP, którzy graficzne, opracują wybrane przez jury hasło w formie świetlnego neonu. Zwycięzca otrzyma 3 tys. zł nagrody. Więcej informacji na stronie organizatora – tutaj.

Neony we Wrocławiu

Czytaj – Neony we Wrocławiu [MAPA]

Czytaj – Neony to magia, rozmowa z Tomaszem Kosmalskim, jednym z pierwszych w Polsce kolekcjonerem neonów i przedstawicielem Fundacji Neon Side we Wrocławiu.

Zgłoś uwagę