Zapłać za parking pod NFM przez internet

Wrocławskie Inwestycje przypominają, że szybko, łatwo i wygodnie można zapłacić za parking pod NFM przez internet usługą moBilet.


Użytkownicy parkingu przy NFM mogą zapłacić za postój specjalną aplikację. System pozwala dokonywać opłat zdalnie, w dodatku system sam pobiera opłatę adekwatną do rzeczywistego okresu parkowania. To pozwala zaoszczędzić nasz czas.

- Aplikacji moBilet dostępna jest przez stronę internetową operatora parkingu firmy Projekt Parking, lub przez stronę naszej spółki – informuje Marek Szempliński rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Jak to działa? Należy najpierw pobrać bezpłatną aplikację moBilet. Stworzyć na niej konto swojego pojazdu i je doładować odpowiednią kwotą.

Drugim krokiem jest uruchomienie aplikacji. Trzeba to zrobić przed wjazdem na parking. Na samym parkingu telefony nie mają  zasięgu. Na szczęście aplikację można uruchomić w dowolnym momencie, a więc najlepiej w domu. Uruchamiając aplikację wybieramy miejsce parkowania (aplikacja obsługuje różne parkingi w kraju), czyli Narodowe Forum Muzyki, odpowiedni pojazd (możemy mieć ich więcej) i musimy określić szacunkowy czas postoju. To ostatnie umożliwia sprawdzenie czy starczy nam pieniędzy na koncie.

Naliczanie opłaty i tak rozpocznie się dopiero po wjeździe na parking. To krok trzeci -  automatycznie zostaje rozpoznany numer rejestracyjny naszego samochodu i szlaban zostaje podniesiony. System bez zbędnych formalności ściąga opłatę za rzeczywisty czas postoju aż do momentu wyjazdu. Ten odbywa się tak samo jak wjazd – trzeba podjechać do bramki wyjazdowej, poczekać na automatyczny odczyt naszego numeru, co umożliwi podniesienie szlabanu.

Oczywiście nie ma systemów niezawodnych. Wystarczą choćby brudne tablice rejestracyjne by skomplikować odczyt na bramkach.  To też przewidziano. Wszelkie ewentualne problemy z rozpoznaniem tablicy, łatwo to zauważyć bo szlaban nie chce się podnieść, należy zgłosić przez interkom. Znajduje się on na słupkach przed szlabanem, zarówno na wjeździe, jak i wyjeździe, tam gdzie normalnie odbiera się (na wyjeździe skanuje) bilet.

ram

Zgłoś uwagę