Zapisy na warsztaty komiksu

Pod patronatem... Włoskiego Krasnala Wrocławskiego

  • Laca De La Vega podczas warsztatów z dziećmi (fot. materiały prasowe)

  • Włoski Krasnal Wrocławski (fot. materiały prasowe)


Klaster Creativro i Mediateka zapraszają na warsztaty rysunku komiksowego! Poprowadzi je Laca De La Vega (Luca Montagliani), który jest autorem projektu graficznego włoskiego krasnala wrocławskiego, którego odsłonięcie zaplanowane jest na koniec sierpnia.

Luca swoją pracę artystyczną rozpoczął w 1994 r. w Genui. Współpracował z Giorgio Rebuffim, jednym z najbardziej płodnych autorów komiksów we Włoszech, jak również z Kinder Ferrero, Rai Due, Marvel USA, Diabolik i Lucca Comics and Games.
Od 2007 r. kieruje Stowarzyszeniem Kulturalnym „Anexia”, które zajmuje się ponowną publikacją dzieł swojego mistrza Giorgio Rebuffiego (Wilk Pugacioff, Tiramolla) oraz wydawaniem komiksów z przygodami własnego bohatera o imieniu Pasol.
Od 2011 r. jest dyrektorem artystycznym w Genoa Comics Academy i wykłada w Instytucie Technicznym Grafiki Caboto.

Marcello Murgia, pomysłodawca inicjatywy realizacji włoskiego skrzata we Wrocławiu i koordynator projektu Creativro, nie kryje zadowolenia: - Dzięki przesłanym rysunkom, Luca odegrał arcyważną rolę w sukcesie zbiórki społecznościowej. Warsztaty pozwolą ocenić, czy właśnie we Wrocławiu może powstać pierwsza zagraniczna „filia” włoskiego Instytutu, którego Luca jest jednym z założycieli.  

Warsztaty adresowane do dzieci w wieku 6-13 lat odbędą się w środę, 28 sierpnia br.
w Mediatece przy Wrocławskim Teatrze Lalek w godzinach od 10.00 do 12.00.

Scenariusz zajęć:

Włoski Krasnal Wrocławski właśnie dotarł do Wrocławia. Szukając miejsca parkingowego dla swojej Vespy 125, dzięki pomocy dzieci, artysty i pedagog dr Kamili Kamińskiej, może lepiej poznać nasze miasto. Zapraszamy dzieciaki do komiksowej zabawy!

Liczba dostępnych miejsc: 15.

Na ten sam dzień, na godz. 17.00-20.00, zapraszamy również dorosłych do udziału w warsztacie eksplorującym najczęściej wykorzystywane perspektywy i spojrzenia w narracji komiksowej.
Uczestnicy poszukają odpowiedzi na pytanie, jak mały krasnal może stać się ambasadorem turystycznym Wrocławia. W szczególności zaś celem warsztatów będzie realizacja, za pomocą co najmniej trzech kadrów z rysunkami, historii rozgrywającej się w najbardziej znanych lokalizacjach Wrocławia.

Liczba dostępnych miejsc: 15.

Warsztaty prowadzone w języku polskim. Wstęp bezpłatny.
Zapisy trwają do piątku - 23 sierpnia. Prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres marcello.murgia@araw.pl, do tego terminu osoby zainteresowane udziałem otrzymają też potwierdzenie uczestnictwa.

 

Zgłoś uwagę