Zapisy do Mistrzostw Europy Masters przedłużone

Duża liczba chętnych, która chce wziąć udział w Mistrzostwach Europy Masters w ramach 35. PKO Wrocław Maraton wymusiła na organizatorach przedłużenie zapisów do 21. sierpnia 2017 roku.


W tym roku to Wrocław jest gospodarzem Mistrzostw Europy Masters w Maratonie – zawodów, które rozegrane zostaną w ramach Wrocławskiego Maratonu. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

- W tym momencie mamy ponad 6000 zarejestrowanych biegaczy i powyżej 5100 nadanych numerów startowych 35. PKO Wrocław Maratonu. Nasza impreza była promowana podczas niedawnych Mistrzostw Europy Masters w Lekkiej Atletyce w duńskim Aarhus. Dzięki temu wzrasta zainteresowanie wrocławskimi zawodami za granicami naszego kraju. Już teraz zgłoszenia do biegu w stolicy Dolnego Śląska spłynęły z 37 różnych państw i czekamy na następne. Naturalną konsekwencją jest przedłużenie terminu zapisów z myślą o kolejnych biegaczach – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maraton.

Pamiątkowe medale i statuetki

Na wszystkich uczestników Mistrzostw na mecie biegu będą czekać, poza medalami 35. PKO Wrocław Maratonu, także wyjątkowe statuetki przedstawiające Stadion Olimpijski i stanowiące dodatkową pamiątkę ukończenia imprezy rangi kontynentalnej.

Rejestracja uczestników do Mistrzostw Europy Masters trwa równolegle z zapisami do 35. PKO Wrocław Maratonu. Aby dokonać zapisu, wystarczy zaznaczyć odpowiednią rubrykę w zgłoszeniu

W dodatkowej klasyfikacji maratońskiej może być uwzględniony każdy zawodnik, który w dniu biegu ma ukończony 35. rok życia.  Wydarzenie odbędzie się 10 września na Stadionie Olimpijskim.

Zgłoś uwagę