Zakon Joannitów z wizytą u prezydenta

Kilkudziesięciu przedstawicieli Zakonu Joannitów spotkało się w piątek w Sali Sesyjnej Ratusza z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem. Prezydent Wrocławia rozmawiał z gośćmi o Wrocławiu i najważniejszych kierunkach rozwoju miasta.

 • Fot. Janusz Krzeszowski

  Fot. Janusz Krzeszowski

 • Fot. Janusz Krzeszowski

  Fot. Janusz Krzeszowski

 • Fot. Janusz Krzeszowski

  Fot. Janusz Krzeszowski

 • Fot. Janusz Krzeszowski

  Fot. Janusz Krzeszowski


Na spotkanie z prezydentem Wrocławia przybyli kawalerowie oraz damy Zakonu Joannitów. Obecny był zarząd zakonu oraz przedstawiciele regionalnych zgromadzeń z Niemiec i całej Europy.

Rafał Dutkiewicz mówił m.in. o ostatnich wydarzeniach w stolicy Dolnego Śląska, w tym o The World Games 2017 oraz Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

– W tym roku Wrocław zdobył tytuł European Best Destination 2018, a w 2017 r. miasto odwiedziło ponad pięć milionów turystów – podkreślił prezydent. Następnie przedstawiciele zakonu mieli czas na zadawanie pytań na temat stolicy Dolnego Śląska.

Fot. Janusz Krzeszowski

O Zakonie Joannitów

Od ponad 900 lat członkowie i pracownicy Zakonu Joannitów troszczą się o szerzenie chrześcijaństwa. Ich posługa ma także bardziej wymierny charakter, słyną ze wsparcia chorych i potrzebujących, prowadzą np. domy społeczne oraz ośrodki aktywizacji dla osób niepełnosprawnych.

Zakon, mimo religijnego charakteru, jest zgromadzeniem świeckim. Członkami zakonu jest wiele rodzin szlachty niemieckiej, wyznania luterańskiego. Tytuły rycerza i damy przynależne są osobom, które legitymują się pochodzeniem szlacheckim.

W ramach zakonu funkcjonują regionalne zgrupowania, m.in. Śląska Wspólnota w zakonie Joannitów, która jest tegorocznym gospodarzem posiedzenia kapituły we Wrocławiu w dn. 16-18 marca 2018 r.Zgłoś uwagę