Zajęcia dla małych ekonomistów

Ruszyły zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

  • http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/

    http://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/


Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to projekt edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do czerwca br.

To ogólnopolski program edukacji ekonomicznej działający w siedmiu miastach: we Wrocławiu przy Uniwersytecie Ekonomicznym, a także w Warszawie, Katowicach, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach i Rzeszowie. Jego celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi. We Wrocławiu będzie to druga edycja tego przedsięwzięcia.

Semestr zajęć obejmuje sześć spotkań trwających po 2 godziny lekcyjne. Blok tematyczny skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić małym studentom zaznajomienie się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień.

- W zbliżającym się semestrze, na zajęciach będzie można się dowiedzieć bardzo wielu ciekawych rzeczy, np. skąd się biorą pieniądze, czym jest marketing, czy produkty żyją, czym jest ekobiznes, jak motywować innych do działania oraz czy nauka się opłaca – twierdzi Jolanta Nowacka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. – Mali studenci wraz z wykładowcami naszej uczelni podczas zajęć wspólnie poszukają odpowiedzi na te pytania.

Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Program dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego, a patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji Narodowej.

- W zakresie edukacji ekonomicznej najmłodszych mamy bardzo wiele do zrobienia– wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji, która powołała do życia Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. - Cieszymy się, że dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego możemy sukcesywnie rozwijać się i upowszechniać ideę edukacji ekonomicznej.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ma do rozdania 120 indeksów EUD. Aby zapisać dziecko na zajęcia, należy w dniach 20 stycznia – 2 lutego 2014 r. przesłać zgłoszenie za pomocą formularza zapisów dostępnego na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Każdy student EUD otrzyma indeks, do którego będzie zbierać pieczątki poświadczające uczestnictwo w zajęciach. Na podstawie zebranych stempelków uczestnicy otrzymają zaliczenie semestru oraz dyplomy poświadczające ukończenie EUD. Warto dodać, że semestr zajęć kończy się testem wiedzy. Trzy osoby, które w danym ośrodku zdobędą najwyższy wynik z testu, otrzymają wartościowe nagrody.

W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Szczegółowe informacje na temat programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę