Zajęcia dla dzieci we Wrocławiu

Twoje dziecko chciałoby uczyć się tańczyć, śpiewać, grać w teatrze lub może brac udział w zajęciach plastycznych lub z robotyki? W wielu domach kultury ruszyły zapisy na różne zajęcia, w innych zajęcia się już zaczynają. Z ofertą niektórych ośrodków można się zapoznać podczas tzw. drzwi otwartych pracowni. Zobacz, jakie zajęcia oferują dla dzieci, młodzieży, a przy okazji dla dorosłych. 


W domach kultury, jak np. MDK Śródmieście, MDK Krzyki, MDK przy ul. Kołłątaja rekrutacja na zajęcia się zakończyła, w MDK Fabryczna od 1 września są dodatkowe zapisy, ale do poszczególnych pracowni można wciąż dołączyć. W tej sprawie najlepiej bezpośrednio kontaktować się z prowadzącymi zajęcia.

Wszędzie wielkim powodzeniem cieszy się balet i tam gdzie zaczął się nabór, lepiej się pospieszyć. Tam, gdzie nabór się zakończył, nie ma już wolnych miejsc na zajęcia z baletu.  

Ofertę można sprawdzić też tutaj.

Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży – MDK im. Kopernika


ul. Kołłątaja 20, tel. 71 34 388 56,

mdkkopernik1@wp.pl; http://www.mdk.wroclaw.pl

Godziny otwarcia: biuro 8.00-16.00, zajęcia do 20.00

Zapisy
 • Rekrutacja główna na zajęcia w roku szkolnym 2016/2017 już się zakończyła. Zapisy uzupełniające dla wszystkich chętnych trwają od 1 września bezpośrednio u nauczycieli prowadzących wg planu zajęć. Na zajęcia przyjmowane są dzieci i młodzież w wieku od 6 do 24 lat.
Oferta zajęć, stałe sekcje
 • Dział sztuk wizualnych – malarstwo, rysunek, grafika, ceramika, witraż, rękodzieło artystyczne, fotografika, grafika komputerowa.
 • Dział teatralno-muzyczny – teatry dziecięce i młodzieżowe, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne, studio piosenki, gitara klasyczna, pianino, zajęcia recytatorskie, kabaret, zajęcia filmowe, zajęcia multimedialne, warsztaty muzyczne, piosenka aktorska.
 •  Dział nauki i techniki –  modelarstwo, zajęcia badawczo-naukowe, zajęcia informatyczne, edukacja regionalna, zajęcia przyrodniczo-ekologiczne, zajęcia filmowe, koło filozoficzne RPG, koło filozoficzne młodzieżowe, szachy, warcaby stupolowe, DKF, języka angielski, baoratorium młodego technika, zajęcia dla szkół.
 • Dział choreografii i estetyki ruchu – gimnastyka artystyczna, aerobik, zajęcia taneczne, musical, disco, taniec ludowy.

Wszelkie informacje dla rodziców na stronie www.mdk.wroclaw.pl 

Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna

 

ul. Zemska 16a,

tel. 71 785 09 20 lub 71 785 09 21, biuro@mdk.wroc.plwww.mdk.wroc.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, 9.00-20.30

Zapisy
 • Od 1 września trwa nabór uzupełniający bezpośrednio u instruktorów prowadzących zajęcia. Wolnych miejsc nie ma w sekcjach: akrobatyka sportowa i gimnastyka artystyczna. 
Oferta zajęć
 • Nowe zajęcia w tym roku: ekoplastyka, rzeźba dla dzieci, taniec nowoczesny i jazzowy (dodatkowa grupa z nową nauczycielką). W grupie survival zajęcia na ściance wspinaczkowej.
 • Stała oferta: Dziecięca Akademia Artystyczna (dla dzieci w wieku 3-4 lata), zajęcia plastyczne (ceramika, dekoratornia, rysunek, malarstwo, grafika); zajęcia artystyczne (zajęcia muzyczne, zespół wokalny, nauka gry na gitarze, sztuka filmowa); zajęcia sportowe (dżudo, mini sumo, taekwondo, survival, boks, pankration, tenis stołowy); taniec (towarzyski, nowoczesne); zabawy i gry ruchowe, gimnastyka artystyczna, akrobatyka sportowa, siatkówka dziewcząt, koszykówka, sekcja pływacka; szachy; koło ekologiczne; koło turystyczne; język angielski.

Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław Krzyki

 

ul. Powstańców Śląskich 190,

tel./fax 71 798 67 43, mdk-krzyki@o2.pl; http://www.mdk-krzyki.pl

Godziny otwarcia: sekretariat: poniedziałek-piątek, 10.00-15.00, informacja telefoniczna 9.00-20.00, zajęcia trwają do 20.00.

Zapisy
 • Rekrutacja się zakończyła z końcem sierpnia, ale wciąż w wielu pracowniach są wolne miejsca na, o które trzeba pytać instruktorów. W MDK prowadzone są zajęcia z tańca (różne formy i rodzaje), warsztaty plastyczne (ceramika i szkło, malarstwo i tkanina, rysunek i grafika), fotograficzne, dziennikarsko-literackie, teatralne i muzyczne – nauka gry na różnych instrumentach, nauka śpiewu i szachy.
Oferta zajęć – wolne miejsca
 • Wolne miejsca są jeszcze m.in.: w pracowniach wokalnych i muzycznych (studium piosenki, nauka gry na flecie, gitarze, skrzypcach, studium piosenki, umuzykalnienie z elementami rytmiki), dwóch pracowniach tańca i ruchu (grupa tańca współczesnego Kontrast, plastyka ruchu). W niektórych pracowniach plastycznych (sztuka dla najmłodszych, ceramika i szkło, kulturoznawstwo w sztuce „Via arte”;  pracowniach naukowych (pracownia medialna, koło reporterów, fotografia, modelarnia), pracowniach teatralno-literackich (kabaret, teatr muzyczny, teatr młodzieżowy, gimnastyka literacka - zajęcia z twórczego pisania, redakcja gazety Echa z MDK-u, pracownia dziennikarsko-literacka).

Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście

 

ul. Dubois 5,

tel. 71 798 67 44, mdkwrsr@wp.pl; www.mdksrodmiescie.wroc.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, 9.00-20.00, sobota 10.00-13.00

Zapisy
 • Od 1 września zapisy na zajęcia odbywają się bezpośrednio u prowadzących nauczycieli wg planu zajęć. W sekcjach są jeszcze wolne miejsca.
Oferta zajęć
 • Nowość to „ABC małolata”, tj. zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat, które nie chodzą do przedszkola. Pozostałe sekcje: muzyczne (zajęcia gitarowe, keyboard, zespół wokalno-muzyczny, zespoły piosenki estradowej, piosenki literackiej); taniec (zespół piosenki i tańca „Pozytywka”,  taniec nowoczesny, taniec latynoski, cheerliders); teatr młodzieżowy; zajęcia plastyczne (malarstwo, szkło artystyczne, ceramika); fotografia cyfrowa;  koło informatyczne;  gimnastyka z elementami akrobatyki; szachy; język angielski.

Centrum Kultury Agora

 

ul. Serbska 5a,

tel.: 71 325 14 83, 326 15 31,  tel./fax.: 71 325 24 73, sekretariat@ckagora.pl; www.ckagora.pl

Godziny otwarcia: 10.00-21.00

Zapisy

 • Już trwają, większość zajęć stałych rozpoczyna się 19 września. Jeśli w wybranej pracowni są wolne miejsca, można dołączyć do grup także w trakcie roku kulturalnego. Zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2016/2017: Irena Łukaszewicz, tel.071 325 14 83, wew.107, irena.lukaszewicz@ckagora
 • Nowością jest szwalnia artystyczna, czyli warsztaty z szycia np. przy użyciu resztek. Trwa nabór do dwóch grup: dla osób w wieku 13-17 lat i dla osób powyżej 18 lat. Na część zajęć miejsc już nie ma.

Oferta zajęć – pracownie stałe, gdzie jeszcze są wolne miejsca

 • Dla najmłodszych: Klub Malucha Bawim, Bawim.
 • Dla dzieci i młodzieży: akademia sztuki dla najmłodszych (od 4 lat), bazar plastyczny (od 6 do 16 lat); śpiew solowy, kształcenie słuchu, nauka gry na pianinie, gitarze, skrzypcach, perkusji (6-10 lat); grupa teatralna Mleczaki (6-10 lat) i grupa teatralna Impuls, 12-15 lat), teatr Forum, IKA; 
 • Dla młodzieży i dorosłych: kształcenie słuchu, chór Aster; nauka gry na pianinie, skrzypcach, perkusji, gitarze; rytm 50+; indywidualny kurs aktorski IKA.

Centrum Kultury Wrocław Zachód

 

ul. Chociebuska 4-6,

tel./fax: 71 354 46 60, biuro@ckwz.art.plhttp://ckwz.art.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, 9.00-20.00

Zapisy
 • Ruszyły 22 sierpnia, zajęcia rozpoczną się 19 września. 
Oferta zajęć
 • Nowością wśród zajęć na ten rok są „Kreatywne inspiracje”, tj. warsztaty plastyczne (dla dzieci w wieku 4-6 lat) oraz taniec hip-hop dla młodzieży i seniorów od 1 października.
 • Pozostałe zajęcia: warsztaty artystyczne dla dzieci pn. „Zróbmy sobie przedstawienie” (wiek 5-10 lat), warsztaty ceramiczne dla dzieci, warsztat młodego aktora (wiek 10-15 lat), studio animacji filmowej dla dzieci, zajęcia taneczne, Studio Tańca i Piosenki CONTRA-MIX, zajęcia muzyczne m.in. dla niemowląt, rytmika dla dzieci, edukacja taneczna dla dzieci, nauka gry na pianinie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, nauka gry na gitarze, chór dziecięcy, chór seniora, warsztaty teatralne dla seniorow, warsztaty fotograficzne, zajęcia rekreacyjne (fitness od 12 r.ż. i joga dla osób od 15 r.ż); zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 2 do 6 lat (Klub Brzdąca). 

Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy

 

pl. Świętojański 1,

tel/fax. 71 349 35 36, info@zamek.wroclaw.plwww.zamek.wroclaw.pl

Drzwi otwarte pracowni w Centrum Kultury ZAMEK

Drzwi otwarte pracowni w Centrum Kultury ZAMEK

Dla dzieci / Dla rodziców
Termin 10 września 2016 10:00

Miejsce Centrum Kultury „Zamek”

Zobacz

Początek stałych zajęć 19 września.

Oferta zajęć
 • Dzieci do lat 5: przedszkole baletowe; taniec (hip hop, disco dance); plastyka; ceramika; matematyka dla najmłodszych
 • Dzieci w wieku 6-15 lat: plejada art - balet i jazz, pianino, gitara, zajęcia wokalne, plastyka, ceramika, matematyka MathRiders 
 • Młodzież i dorośli: warsztaty plastyczne, teatr, warsztaty rekreacyjne (ATC, Step&Shape, Pilates, Aerobik, Joga), taniec towarzyski, gitara, ceramika; formacja taneczna „Plejada”

Posiadacze karty UrbanCard Premium otrzymują 20 % zniżkę na wszystkie zajęcia, których organizatorem jest Centrum Kultury ZAMEK.

Kontury Kultury

 

ul. Jagiellończyka 10a, tel. 789 278 026, biuro@konturykultury.art.pl; http://konturykultury.art.pl/p_muzyczna.html

Najmłodszy z wrocławskich domów kultury organizuje bezpłatne zajęcia z projektowania dźwięku (wiek od 12 lat), zajęcia z grafiki 2D/3D (wiek od 7 lat). A oprócz tego zabawy rytmiczno-muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat. W ofercie są też warsztaty plastyczne (również dla seniorów), teatralne i muzyczne.

Zajęcia ruszają 5 września. 

Oferta zajęć
 • Wolne miejsca pozostały na zajęcia: multimedia, projektowanie graficzne 2D, projektowanie dźwięku, warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 4-6 i 6-10 lat, teatralne dla dzieci w wieku 6-9 i 10-13 lat, plastyczne dla dzieci, warsztaty muzyczne dla zespołów młodzieżowych. 
 • Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Bezpłatne warsztaty w Konturach Kultury - zapisy

Bezpłatne warsztaty w Konturach Kultury - zapisy

Dla seniorów / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Zajęcia dla dzieci
Termin od 1 września 2016 do 30 września 2016

Miejsce Kontury Kultury

Zobacz

Klub Pod Kolumnami

 

pl. Św. Macieja 21, tel. nr tel. 796 389 485/880 149132 

Organizuje cykliczne warsztaty teatralne „Małego Teatru pod Kolumnami" dla dzieci w wieku 4-9 lat. A także warsztaty Teatru Pod Kolumnami” - pantomimicznego teatru młodych.

 • Zapisy trwają
Mały Teatr Pod Kolumnami - cykliczne warsztaty teatralne dla najmłodszych

Mały Teatr Pod Kolumnami - cykliczne warsztaty teatralne dla najmłodszych

Dla dzieci / Warsztaty / Pantomima / Zajęcia dla dzieci
Termin 20 września 2016 17:00

Miejsce Klub Pod Kolumnami

Zobacz
Teatr Pod Kolumnami - grupa młodzieżowa

Teatr Pod Kolumnami - grupa młodzieżowa

Kursy / Warsztaty
Termin 22 września 2016 16:45

Miejsce Klub Pod Kolumnami

Zobacz

ODT Światowid – Ośrodek Działań Twórczych

 

ul. Sempołowskiej 49 a,

tel. 71 348 30 10;  71 348 30 19; odt@swiatowid.net.pl; www.swiatowid.net.pl

Godziny otwarcia: sekretariat czynny 10.00-18.00.

 • Zapisy i drzwi otwarte pracowni
Zapisy na zajęcia/ spotkania z instruktorami w Światowidzie

Zapisy na zajęcia/ spotkania z instruktorami w Światowidzie

Dla dzieci / Zajęcia dla dzieci
Termin 9 września 2016 od 14:00 do 17:00

Miejsce Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Zobacz

Pojawiły się też nowe zajęcia (lub nowi prowadzący). Wśród nich: pracownia rysunku, sekcja skrzypiec, sekcja wokalna ( prowadzi Paulina Lenda), sekcja młody konstruktor, teatr muzyczny Światowid/sekcja musicalowa: nabór na początku października.

Oferta pozostałych zajęć
 • Dla dzieci i młodzieży, pracownia plastyczna, ceramiczna, grafiki artystycznej, decupage, rzeźba; dziecięcy zespół baletowy; nauka gry na gitarze, skrzypcach, perkusji, zespoły muzyczne; sekcja wokalna; teatr, studio musicalowe; modelarstwo, karate, taniec hip-hop.
 • Dla dorosłych: Teatr piosenki Światowid (dla seniorów), pracownie plastyczna, ceramiczna; grafiki artystycznej, witrażu; rzeźba w tworzywie ceramicznym; taniec arabski, zumba, joga, szachy, brydż, gimnastyka dla seniorów.

Ognisko Kultury Plastycznej im. E. Gepperta 

 

ul. Ruska 46abc,

tel. 71 344 56 94; druga siedziba: pl. Wolności 9, tel. 71 783 98 75;  kom. 505 094 795, kontakt@plastyka-ognisko.edu.pl; www.plastyka-ognisko.edu.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, 15.00-20.00, sobota, 9.30-14.30

Zapisy
 • Nowy sezon artystyczny zaczyna się z początkiem września. Otwarte pracownie dla dorosłych zapraszają chętnych . Zajęcia prowadzone są przez wybitnych twórców sztuk pięknych.
Oferta zajęć
 • Nowością są: pracownia sitodruku i pracownia fotografii.  
 • Pozostałe pracownie: Malarstwo i rysunek, rzeźba, tkanina, ceramika, szkło artystyczne, grafika warsztatowa, komputerowe projektowanie graficzne, fotografia cyfrowa, aranżacja i stylizacja w fotografii, tkactwo i działania artystyczne, film.

Ośrodek Postaw Twórczych

 

ul. Działkowa 15,

tel./fax 71 364 27 65, tel. kom. 663 779 964; info@opt-art.net; www.opt-art.net

Godziny otwarcia uzależnione od zajęć.

Zapisy
 • Spotkania organizacyjne i zapisy na stemest zimowy w dniach 3-7 października, godz. 19.00, OPT.  We wrześniu wybrane kursy tańsze o 10 proc.
Oferta zajęć
 • Dwa razy w roku organizowane są zapisy na następujące kursy dla dorosłych i młodzieży: malarstwo i rysunek; fotografia, photoshop; nauka gry na perkusji; rysunek architektoniczny, projektowanie graficzne, grafika warsztatowa; komiks i podstawy ilustracji.

Wrocławski Klub Anima

 

ul. Pilczycka 47,

tel.: 71 351 12 71, 71 351 12 70, tel./fax: 71 351 12 71; anima@klubanima.pl, www.klubanima.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-czwartek, 8.00-22.00, piątek, 8.00-20.00

Zapisy
 • Potrwają do 9 września. 12 września rozpoczną się pierwsze zajęcia.
 • Nowością są roboklocki – zajęcia z robotyki dla dzieci w wieku 6-9 lat i 10-15 lat.
 • Balet – w związku z dużym zainteresowaniem zostanie utworzona druga grupa baletowa. 
Oferta zajęć
 • Taniec: mix dance, hip-hop, zajęcia taneczno-wokalne dla dzieci, balet; lekcje śpiewu; nauka gry na gitarze, nauka gry na pianinie; warsztaty plastyczne, ceramiczne; warsztaty teatralne, warsztaty filmowe, joga, zumba, techniki relaksacyjne, tenis stołowy, gimnastyka, angielski.

Wrocławski Klub Formaty

 

 

ul. Trawowa 32,

tel./fax 71 789 33 20, wkf@wkformaty.plwww.wkformaty.pl

Godziny otwarcia: 13.00-20.00

Niektóre zajęcia będą odbywać się w ZSP nr 15 przy ul. ul. Stanisławowskiej 38-44.

Zapisy
 • Już ruszyły. W klubie od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00, możliwość zapisu telefonicznie lub mailowo kontakt.
Oferta zajęć – pracownie, warsztaty stałe
 • Nauka gry na gitarze, na instrumentach klawiszowych, na perkusji; wokal; pracownia plastyczna; rysunek i malarstwo – kurs przygotowujący do szkół artystycznych; teatralne warsztaty; warsztaty pracy z oddechem – technika głębokiej relaksacji; warsztaty wokalne dla dzieci – zajęcia grupowe; zajęcia energy pilates i pilates; trening spalający, zajęcia grupowe muzyczno-ruchowe dla dzieci (wiek: 1-3 l. i 4-7 l.) i ich rodziców/rodzica;
 • Warsztaty Arte: Twórczy Krąg Kobiet, warsztaty pracy z oddechem.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka 

ul. Kuźnicza 29 a, tel. kontakt.: 608 432 224, 71 341 80 02, www.centrumtworczosci.pl 

Organizowane przez centrum zajęcia mają charakter warsztatowy i kompleksowy tzn. dziecko uczestnicząc w jednym kursie ma szansę poznać więcej niż jedną dziedzinę sztuki (np. warsztaty teatralno – plastyczne). Zajęcia prowadzone są w małych grupach.

Zapisy na zajęcia i drzwi otwarte

Nowy semestr warsztatów artystycznych w WCDN

Nowy semestr warsztatów artystycznych w WCDN

Spektakl / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci
Termin 26 września 2016 00:00

Miejsce Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Zobacz
Drzwi otwarte Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Drzwi otwarte Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Dla dzieci / Warsztaty / Dla rodziców / Zajęcia dla dzieci
Termin od 17 września 2016 do 21 września 2016

Miejsce Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Zobacz

Dom Kultury Bakara – Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec

ul. Różana 4-6, tel. 71 363 24 55;  jbrodzinskibakara@interia.plwww.bakara.pl

Godziny otwarcia uzależnione od zajęć. Kontakt osobisty w sprawie zajęć można uzyskać w godz. 15.00-19.00.

Oferta zajęć

Dziecięce studium baletowe Balerinka; lekcje śpiewu solowego i w zespołach wokalnych (dla dzieci, młodzieży i dorosłych); zajęcia „Mały Inżynier” dla dzieci w wieku 7-11 lst; tango argentyńskie; sekcja tenisa stołowego (dla wszystkich); zajęcia taneczne - disco, hip-hop, latino, discofox, pierwszy taniec (dla dzieci, młodzieży, dorosłych), formacja muzyczno-literacka „Gabinet cieni”.

W Bakarze działa klub seniora, w ramach którego działa: chór, grupa teatralna, są kursy komputerowe, animacji kultury, choreoterapia, język angielski.

Rozwijalnia

ul. Chełmońskiego 30 (obok stanicy harcerskiej), tel. 71 348 60 30, info@rozwijalnia.pl,  www.rozwijalnia.pl

 • Oferta obejmuje formy spędzania czasu niebanalnie, na różnych płaszczyznach i zmienia się z każdym tygodniem, ale są w niej również stałe propozycje warte uwagi. 
 • Zajęcia odbywają się raz lub 2 razy w tygodniu i są odpłatne. W ofercie są następujące zajęcia: fitness, pilates, joga ( także dla osób po kontuzjach), taniec towarzyski dla par ( młodzież od 16 r. ż. i dorośli), domowy design ( zajęcia projektowe-plastyczne), dla dzieci: rozwijanki dla maluchów i rytmiki dla dzieci 4-6 lat, przyjazna matematyka od 4 lat. Dla młodzieży i dorosłych: treningi świadomej komunikacji (dwie grupy), w II połowie października ruszy warsztat terapeutyczny pn. Antykariera-praca z pasją.  

Bezpłatne Szkółki Sportowe 

 • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” od września zaprasza dzieci na Integracyjne Szkółki Sportowe we Wrocławiu. Są to bezpłatne zajęcia integracyjne przeznaczone dla dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych intelektualnie i/lub ruchowo. Zajęcia odbywać będą się od początku września w Zespole Szkół nr 2, ul. Borowska 105 we Wrocławiu.
Zapisy

Pod adresem mailowym: myszkanorka@dzieciom.pl, więcej na stronie http://myszkanorka.pl. Obecnie prowadzone są zapisy do następujących grup:

 • W czwartki w godz. 18-19: szkółka siatkówki na siedząco,
 • W czwartki w godz. 19-20: szkółka piłki nożnej dla dzieci powyżej 12 r.ż.
 • W piątki w godz. 19-20: szkółka piłki nożnej dla dzieci do 12 r.ż.

Zajęcia mają charakter gier i zabaw ruchowych, dzięki którym uczestnicy szkółek oswajają się z piłką i poznają podstawowe elementy techniczne. Dzięki temu odkrywają nowe umiejętności ruchowe, które przyczynią się do podniesienia ogólnej sprawności fizycznej i pokonywania barier ruchowych, społecznych i psychicznych.  Poprzez udział w zajęciach dzieci pełno- i niepełnosprawnych kształtuje się u nich postawa akceptacji i tolerancji wobec odmienności.

Zgłoś uwagę