Zadbaj o swoje serce

Przyjdź na bezpłatne badania i sprawdź, czy jesteś zdrowy

  • 45 Kampania Zadbaj o serce, bezpłatne badania we Wrocławiu

    materiały organizatorów

  • 45 Kampania Zadbaj o serce, bezpłatne badania we Wrocławiu

    materiały organizatorów


W  niedzielę, 2 marca br., w godzinach 10.00 – 18.00 w Galerii Dominikańskiej zaplanowano akcje, w ramach której mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach serca.

Tego dnia wszyscy chętni mogą skorzystać z darmowych badań EKG, sprawdzić na miejscu poziom cholesterolu (pobrana będzie krew z palca) i zasięgnąć porad dietetyka i lekarza specjalisty.

Wszystko to w ramach akcji "Zadbaj o swoje serce", która jest ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczno-społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych od 2006 roku. 2 marca we Wrocławiu rozpocznie się 45 edycja tej kampanii. – Jej celem jest podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które w Polsce zbierają wciąż wysokie żniwo – mówi Małgorzata Jasłowska, manager projektu.

Rok temu z akcji bezpłatnych badań skorzystało we Wrocławiu 120 osób.

W ramach każdej akcji mieszkańcy mają ułatwiany dostęp do lekarzy specjalistów oraz mogą skorzystać z profilaktyki kardiologicznej w zakresie wykonywania: badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem  ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Organizatorem i inicjatorem kampanii jest Telemedycyna Polska, przy współpracy z Optima Cardio, a współorganizatorem jest Galeria Dominikańska.

W kolejny weekend marca kampania odbędzie się w Legnicy, potem w Zgorzelcu, Lubinie i na koniec marca w Wałbrzychu.

Eliza Głowicka

Zgłoś uwagę