wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:42

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Zaczytaj się na dworcu Wrocław Główny
Kliknij, aby powiększyć
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa materiały prasowe
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa

Pisarze Marek Krajewski, Jacek Inglot i aktorka Ewa Skibińska w najbliższą środę 27 listopada uwolnią książki na Dworcu Głównym PKP, by w ten sposób zachęcić innych do czytania.

Reklama

Książki uwalniać będą w samo południe zgodnie z ideą bookcrossingu, czyli podróżującej książki. Będą też, wraz z publicznością, czytać fragmenty książek. Na koniec wydarzenia wystąpi również młody, awangardowy, wrocławski Teatr Na Wagę, który odczyta, na cztery głosy, fragmenty utworów Sławomira Mrożka.

Marek Krajewski to wrocławski pisarz, któremu popularność przyniosła seria kryminałów o Eberhardzie Mocku, przedwojennym policjancie z Breslau. Jacek Inglot jest pisarzem science–fiction, autorem między innymi powieści „Inquisitor” i „Wypędzony”. Ewa Skibińska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna na stałe związana z Teatrem Polskim we Wrocławiu

W wspólnym czytaniu weźmie udział także Jolanta Niwińska, która od ponad ośmiu lat działa społecznie w Fundacji Bookcrossing.pl, pracując na rzecz uwolnienia książek i ożywienia czytelnictwa.To nie koniec atrakcji, pierwsze dziesięć osób, które pojawi się w holu dworca Wrocław Główny może liczyć na małe upominki.

Partnerem akcji Książka w podróży jest Grupa PKP.

Bookcrossing

to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

ak

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl