Zabytkowa linia tramwajowa - ostatni weekend [ROZKŁAD JAZDY, CENY]

16 czerwca rusza sezon zabytkowej linii tramwajowej. W tym roku linie obsługują dwie organizacje: Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Sprawdź trasy i ceny biletów.

  • Zabytkowa linia będzie obsługiwana m.in. przez zabytkowy tramwaj Konstal 102 Na (fot.kstm)


Zabytkowa linia tramwajowa to jedna z popularniejszych atrakcji Wrocławia. W weekend – 16 czerwca – rusza sezon. Gmina na jej uruchomienie przeznacza w tym roku 100 tysięcy złotych, a obsługują ją dwie organizacje. Zabytkowe składy będą kursować do 9 września. 

Historia tramwajów we Wrocławiu [ULOTKA, PDF]

Cennik biletów i trasy

Do dyspozycji pasażerów będą trzy zabytkowe tramwaje. Towarzystwo Miłośników Wrocławia na linie wypuści „Juliusza" i „Strachotka”. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego będzie oferował najczęściej przejazdy odnowionym Konstalem 102 Na.

Składy będą kursować na czterech trasach, w rym jednej wieczornej (A, B, C i D):

  • pl. Teatralny/Opera-Galeria Dominikańska – Park Szczytnicki – Hala Stulecia
  • Hala Stulecia – plac Grunwaldzki – pl. Bema – Opera
  • pl. Teatralny/Opera – Nadodrze – Bema – Katedra – Opera
  • pl. Teatralny/Opera – Katedra – Bema – Opera (przejazd wieczorny) 
(kliknij w mapę, aby powiększyć)  

Tramwaje kursują wokół największych atrakcji turystycznych Wrocławia. Przejażdżki będą wzbogacone usługami profesjonalnego przewodnika, który opowie o historii tych miejsc. Przejazdy z przewodnikiem będą dostępne na wybranych kursach na wszystkich trasach. Zostaną odpowiednio oznaczone w rozkładzie jazdy. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, będą organizowane kursy wieczorne. Miasto o zmroku też ma swój niepowtarzalny urok. 
 

Rozkład jazdy 

Zgłoś uwagę