Za 19 mln wyremontują „Zetkę”

9 maja, rozpocznie się remont jednego z głównych budynków Uniwersytetu Ekonomicznego.

  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

    wizualizacja:inwestor


Dziesięciopiętrowy wieżowiec „Zetka”, najlepiej widoczny od ul. Ślężnej, zaprojektowany przez Stanisława Knyszę, był budowany przez kilkanaście lat, jeszcze w technologii lat siedemdziesiątych. Teraz wymaga gruntownej przebudowy, która właśnie się rozpoczęła się. Najpierw z jego okien znikną wielkoformatowe zdjęcia, a jesienią przyszłego roku budynek stanie się nowoczesnym szklano-aluminiowym wieżowcem.

Wewnątrz „Zetki” będą znajdowały się laboratoria komputerowe, pokoje dla pracowników naukowo-dydaktycznych i administracji Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów, sala rady wydziału, kawiarnia, serwerownia i trzy windy. Budynek będzie wyposażony m.in. w najnowocześniejsze systemy alarmowania pożarowego, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, pełną infrastrukturę telekomunikacyjną i informatyczną, sale dydaktyczne multimedialne, systemy oddymiania i napowietrzania, telewizji dozorowej, sygnalizacji włamania i napadu, zarządzania budynkiem i oświetlenia. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do przetargu na prace remontowe, który cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 10 przedsiębiorstw budowlanych. Ostatecznie wygrała go firma AKBiK Sp. z o.o., której oferta była najtańsza. Koszt metamorfozy „Zetki” wyniesie blisko 18,8 mln zł.

Czy wiesz, że…

Wysokość wieżowca „Zetka” to 36 metrów, a jego powierzchnia wynosi 6,5 tys. mkw.

Zgłoś uwagę