Z Wrocławia nad morze w godzinę

Ryanair otwiera na wakacje nowe połączenie z Gdańskiem


Lot do Gdańska potrwa godzinę, a bilety można rezerwować już od czwartku. Irlandzki przewoźnik do północy 20 lutego bilety miał sprzedawać w promocyjnej cenie 29 zł. Zainteresowanie było jednak tak ogromne, że pula promocyjnych biletów rozeszły się w ciągu kilku nocnych godzin. Obecnie najtańsze bilety kosztują już ponad 100 zł. 

Na razie Ryanair  poinformował, że będzie to połączenie stricte wakacyjne. Samoloty na linii Wrocław- Gdańsk będą latać od lipca do końca sierpnia. Przypomnijmy, że już od marca połączenie z Gdańskiem będzie obsługiwał również polski przewoźnik, Eurolot. Nad morze polskimi liniami będziemy mogli latać aż pięć dni w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki dwa razy dziennie, a we wtorki i czwartki - raz.

Linie lotnicze Ryanair widzą duży potencjał w lotach krajowych i chcą rozwijać siatkę połączeń z wrocławskiego lotniska. We wrześniu 2013 roku irlandzki przewoźnik ogłosił, że od kwietnia 2014 roku wprowadzi do rozkładu lotów rejsy na trasie Wrocław – Warszawa-Modlin. Zanim tamta decyzja weszła w życie, Ryanair ogłosił kolejną zmianę – od lipca uruchomi połączenie Wrocław – Gdańsk.

­- Nowa oferta linii lotniczych Ryanair uzupełni propozycję Eurolotu, który już od początku marca będzie latał do Gdańska. To oferta nie tylko dla pasażerów podróżujących w interesach, którzy zazwyczaj korzystają z tego typu połączeń, ale również dla osób, które będą planowały wypoczynek nad morzem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. – Decyzje przewoźników oznaczają większy wybór i dogodne godziny lotów.

Rozkład lotów linii Ryanair:

  • Wtorek:               Wrocław- Gdańsk: godz. 10.45; Gdańsk- Wrocław: godz. 12.10
  • Czwartek:             Wrocław- Gdańsk: godz. 10.45; Gdańsk- Wrocław: godz. 12.10
  • Sobota:                Wrocław- Gdańsk: godz. 12.20; Gdańsk- Wrocław: godz. 13.45

Rozkład lotów linii Eurolot:

  • Poniedziałek:       Wrocław- Gdańsk: godz. 8.10 i 20.10; Gdańsk- Wrocław: godz. 6.30 i 18.30
  • Wtorek:               Wrocław- Gdańsk: godz. 20.10; Gdańsk- Wrocław: godz. 18.30
  • Środa:                 Wrocław- Gdańsk: godz. 8.10 i 20.10; Gdańsk- Wrocław: godz. 6.30 i 18.30
  • Czwartek:             Wrocław- Gdańsk: godz. 20.10; Gdańsk- Wrocław: godz. 18.30
  • Piątek:                 Wrocław- Gdańsk: godz. 8.10 i 21.10; Gdańsk- Wrocław: godz. 6.30 i 19.40


Zgłoś uwagę