Wrocław centrum nadzoru Europy Wschodniej

Koreańczycy wybrali nasze miasto


We wtorek, 10 czerwca 2014 r., przy ul. Skarbowców we Wrocławiu uroczyście otwarto przedstawicielstwo największego koreańskiego banku - Shinhan Banku. To poza Londynem i Frankfurtem, trzecia taka placówka w Europie.

Na otwarcie nowej placówki zgodę wyraziła Komisja Nadzoru Finansowego. Zadaniem wrocławskiego przedstawicielstwa będzie monitorowanie kredytowanych przez Shinhan Bank największych koreańskich inwestycji w środkowo-wschodniej części Europy.

- Nasz bank jest powszechnie uznawany za najlepszy bank w Korei, dzięki swojej rentowności oraz stałemu wzrostowi aktywów – mówi Jin Won Suh, prezes i dyrektor zarządzający Shinhan Banku. - Ponadto wartość marki naszego banku jest wysoko ceniona przez renomowane światowe instytucje. Dzięki temu udało nam się zbudować globalną sieć 69 oddziałów w 16 krajach, od wschodzących rynków w Chinach, Wietnamie i Indiach po zaawansowane rynki USA, Japonii i Niemczech. Polska leży w strategicznie ważnym dla nas regionie, który łączy zachodnią i wschodnią Europę. Dlatego tutaj postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc w każdy możliwy sposób również lokalnej społeczności.

- Przez ostatnie 20 lat Polska uzyskała średnią stopę wzrostu na poziomie 3,9 proc., co jest wynikiem 2-3 razy lepszym niż średnia europejska – twierdzi Jung Ung Yeu, prezes LG Display. – Mając na uwadze położenie Polski, znakomitą jakość pracy i konkurencyjność koreańskich firm, wierzę, że będą się one tu doskonale rozwijać.

- Otwarcie przedstawicielstwa Shinhan Banku właśnie we Wrocławiu może budzić optymizm – mówi Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Dzięki temu stolica Dolnego Śląska umacnia swoją pozycję w obszarze finansów i bankowości, co stawia ją jako pierwsze centrum w tej branży zaraz po Warszawie. To sprawia, że Wrocław staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla światowego biznesu.

Shinhan Bank jest jednym z największych banków w Korei Południowej. Zapewnia usługi zarówno klientom detalicznym, jak i przedsiębiorstwom. Zajmuje się również bankowością inwestycyjną, usługami maklerskimi oraz ubezpieczeniami. Z blisko tysiącem oddziałów jest jedną z największych sieci bankowych w Korei. Posiada swoje przedstawicielstwa również w Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Chinach, Kazachstanie, Kambodży, Japonii, Wielkiej Brytanii, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Hongkongu i Wietnamie.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę