Z wizytą u piosenkarki Marii Koterbskiej

Marię Koterbską wrocławianie znają i kochają za „Wrocławską piosenkę”, której wykonanie rozsławiło samą wokalistkę i miasto w całej Polsce. Do dzisiaj turyści kojarzą niebieskie tramwaje i nazwy dzielnic – Sępolna, Zalesia, Krzyków. Wizytę Marii Koterbskiej złożyła wiceprezydent Anna Szarycz.

  • Wiceprezydent Anna Szarycz z piosenkarką Marią Koterbską


Artystka podjęła wiceprezydent Wrocławia w swoim domu w Bielsku-Białej. Były rozmowy, wspomnienia, własnoręcznie upieczony przez piosenkarkę biszkopt w lukrze i, obowiązkowy punkt programu, czyli podziwianie ściany wspomnień. – Jestem pod wrażeniem uroku Pani Marii – opowiada Anna Szarycz. – Jest po prostu – jak "Wrocławska piosenka" – pogodna, pełna energii i zasłużona dla Wrocławia – dodaje wiceprezydent. Maria Koterbska odebrała z rąk Anny Szarycz właśnie medal "Merito de Wratislavia-Zasłużony dla Wrocławia".

Słynna „Wrocławska piosenka” z muzyką Jerzego Haralda i tekstem Krystyny Wnukowskiej doczekała się ostatnio nowej wersji zrealizowanej przez wrocławską formację Me Myself and I. Poznaliśmy ją podczas czerwcowego koncertu w ramach Święta Wrocławia. Przeczytacie o niej w tekście „Powrót Wrocławskiej piosenki”. Dokument Michała Majerana.

Zgłoś uwagę