XV Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów „Debiuty 2017”

Od piątku 2 czerwca do niedzieli 4 czerwca trwać będzie XV Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów „Debiuty 2017”. Po serii warsztatów dla młodych wokalistów zaprezentują oni swoje umiejętności podczas koncertu galowego, którego gwiazdą będzie popularny aktor Artur Barciś. 

 

  • Debiuty

    Debiuty mają już we Wrocławiu bogatą tradycję


Inicjatorem Debiutów jest Grupa Poezji Śpiewanej Im presja, działająca od 1996 roku pod kierunkiem Haliny Bednarek i Krzysztofa Słupianka w MDK „Śródmieście”. Tegoroczny przegląd – Debiuty 2017 organizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne „MDK art” we współpracy z MDK „Śródmieście” i Centrum Kultury AGORA, a współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Coroczne wydarzenie odbywa się z myślą o uzdolnionej wokalnie młodzieży z kręgu tzw. piosenki artystycznej. Przegląd stara się pozostawać w opozycji do masowego produktu show-biznesu, podkreśla wartość wykonywanego tekstu piosenki oraz wrażliwość młodego wykonawcy. 

W pierwszej części przeglądu odbywają się dwudniowe warsztaty wokalno-interpretacyjne, Podczas tej edycji poprowadzą je wspólnie kompozytor Jerzy Satanowski i popularny aktor Artur Barciś. Uczestnikom akompaniował będzie na fortepianie Dominik Mąkosa, do którego podczas konceru galowego dołączą perkusista Dawid Opaliński i basista Grzegorz Piasecki.

Debiuty 2017 – koncert galowy

Debiuty 2017 – koncert galowy

Koncert
Termin 4 czerwca 2017 18:00

Miejsce Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Zobacz

W tym roku podczas koncertu galowego Debiutów 2017 z recitalem wystąpi Artur Barciś, źródło: YouTube

Zgłoś uwagę