„Sztuka na pierwszy ogień” – XI Festiwal Wysokich Temperatur [PROGRAM]

11. edycja niepowtarzalnego Festiwalu Wysokich Temperatur, z powodzeniem organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu od 2007 roku, opatrzony został tym razem hasłem „Sztuka na pierwszy ogień”. Wszystkie niezwykłe pokazy, spotkania z artystami i warsztaty dla uczestników są darmowe i odbędą się na terenie uczelni przy ul. Traugutta. 

 • festiwal wysokich temperatur

  fot. E. Gracz

 • festiwal wysokich temperatur

  fot. M. Kujda

 • festiwal wysokich temperatur

  fot. M. Kujda

 • festiwal wysokich temperatur

  fot. M. Kujda


Festiwal Wysokich Temperatur (FWT) to jedyna tego typu otwarta impreza w Polsce, podczas której mistrzowie pracy z ogniem dzielą się własną wiedzą i doświadczeniem z publicznością, prezentując swoją pracę niejako „od kuchni”.


Artyści z ogniem

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie atrakcji dla każdego. Będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, zaskakujących warsztatach oraz interesujących wystawach, podczas których zaprezentuje się liczna grupa polskich twórców, jak i wybitni artyści z całego świata, jak Erica Rosenfeld, Coral Penelope Lambert czy Şirin Koçak Özeskici.

– Festiwal to specjalny czas i miejsce dla trzech interesujących dziedzin sztuki, czyli dla ceramiki, szkła i metalu. Wszystkie te dziedziny potrzebują do powstania wysokich temperatur – mówi Kacper Kuźnicki, kurator sekcji ceramiki, główny organizator festiwalu.

– Cały Festiwal Wysokich Temperatur składa się z dwóch części. Pierwsza z nich jest mocno artystyczna, gdzie zapraszamy do udziału wybitnych twórców z całego świata, druga zaś to warsztaty i pokazy, specjalnie dedykowane publiczności i uczestnikom. Każdy może przyjść, zobaczyć i spróbować swoich sił z ogniem.

Ceramika, szkło i metal dla każdego?

Warsztaty są ważnym elementem FWT. Uwielbiają je zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorośli. W tym roku zaplanowana została cała paleta zajęć: z repusowania, czyli dawnej techniki ręcznego formowania blachy za pomocą kucia na zimno, rzeźbienia form talizmanów w kości sepii, a także warsztaty, podczas których można będzie wykonać witraż lub własny wzór na szkle.

Ale będzie też okazja, by zajrzeć do pieca w kształcie chmury, posłuchać muzyki z ceramiki i wykonać własne instrumenty oraz miniogródki w szklanych naczyniach.

Oprócz działań warsztatowych odbędą się liczne, nierzadko widowiskowe i ekscytujące pokazy.

Organizatorzy zapraszają do doświadczenia sztuki wysokich temperatur i pogłębienia wiedzy na temat technik tworzenia ceramiki, szkła czy rzeźb z metalu.
Dla gości FWT przygotowano również liczne pokazy audiowizualne, wystawy, konferencję naukową oraz zabawy dla całych rodzin.

Zobacz program festiwalu:

XI Festiwal Wysokich Temperatur

XI Festiwal Wysokich Temperatur

Wystawa / Warsztaty
Termin od 22 czerwca 2018 do 24 czerwca 2018

Miejsce Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności – Akademia Sztuk Pięknych.

Zobacz

Zdjęcia: Małgorzata KujdaZgłoś uwagę