Zbiok "zamyka" MIASTOPROJEKT

Sławek Zbiok Czajkowski jest znany głównie z wielkoformatowych prac umieszczanych w przestrzeni miejskiej. To spod jego pędzla wyszła duża część wrocławskich murali. W środę w laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT będzie można zobaczyć te i inne projekty. Spotkanie będzie również swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowych działań w tym miejscu, przed roczną przerwą remontową.


Będzie to jednodniowy pokaz malarstwa Zbioka Czajkowskiego - artysty znanego głównie z wielkoformatowych obrazów w przestrzeni miejskiej, który przez ostatni rok pracował w przestrzeni laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT przy ulicy Ruskiej 46. Jednodniowa wystawa odbędzie się w środę 10 grudnia o godzinie 20.00.

Tytuł POP OUT można interpretować dwuznacznie – jako ulotna okazja zobaczenia twórczości Sławka Zbioka Czajkowskiego z mało znanej strony oraz jako wyjście, zamknięcie pewnego etapu. Artysta opowie o ewolucji jaką przeszła jego twórczość, pokaże jak zmienił swoje podejscie do wielkoformatowych obrazów i zwróci uwagę na pewne zjawiska miejskie. Pokaz Zbioka będzie dosłownie zamykać działanie MIASTOPROJEKTU w 2014 roku, ale przede wszystkim będzie pierwszą i prawdopodobnie ostatnią – jak twierdzi sam artysta - indywidualną wystawą we Wrocławiu.

Do zobaczenia za rok

Przestrzeń Studio BWA, po hucznym otwarciu w lipcu bieżącego roku laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT w ramach 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH, czeka kolejna duża transfroamcja. W przyszłym roku w kamienicy przy ulicy Ruskiej 46a trwać będzie bowiem generalny remont. - W planach jest duży remont zwiazany z konstrukcją kamienicy – mówi Urszula Hamkało z Zarządu Zasobu Komunalnego. - W jego skład wejdzie wymiana stropów, więźby dachowej i dachu, stolarki okiennej, oraz wszystkich znajdujących się tu instalacji. Ponadto zmieni się układ pomieszczeń wewnątrz budynku, które zostaną zaaranżowane według potrzeb mieszczących się tu instytucji – dodaje. Remont kamienicy jest przewidziany tak, aby podwórko przy ulicy Ryskiej 46 było gotowe na obchody Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Przez najbliższy rok laboratorium ulicy MIASTOPROJEKT zajmie się więc promocją swoich działań w Polsce. - W planach jest cykl spotkać w całym kraju, podczas których opowiemy o naszych działaniach na zewnątrz – mówi Monika Tramś, rzeczniczka galerii BWA. - Joanna Stembalska, kuratorka MIASTOPROJEKTU będzie też zapewne działała na polu innych galerii zarówno we Wrocławiu jak i w innych miastach.

Zgłoś uwagę