Wystawa Silesia Art Biennale w Domku Romańskim

Fotograficy, filmowcy i radiowiec wyruszają w plenery Dolnego Śląska (do Bystrzycy Kłodzkiej, Brzeźnicy, Świdnicy, Jeleniej Góry, Karpacza), aby oglądać miejsca, spotykać ciekawych ludzi i stworzyć portrety interesujących artystów regionu. Wszystko w ramach projektu Silesia Art Biennale, pod szyldem „Lokalna tożsamość i świadomość wspólnoty” i w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

  • silesia art biennale 2016

    W domu Bogdana Ziętka, rzeźbiarza z Brzeźnicy, wśród dokumentalistów, radiowiec Mariusz Marks


Drugą edycję Silesia Art Biennale zorganizował Ośrodek Kultury i Sztuki w formie zarówno części artystycznej (wspomnianych plenerów), jak i badawczej (kulturoznawcy przyjrzą się przestrzeniom kultury na Dolnym Śląsku). Akademicy zorganizowali w listopadzie sympozjum naukowe, a wkrótce ukaże się książka z tekstami m.in. profesora Stefana Bednarka, podsumowująca prace kulturoznawcze. Wystawę będącą pokłosiem plenerów możemy natomiast obejrzeć do 23 grudnia w Domku Romańskim.

Silesia Art Biennale 2016 - wystawa w Domku Romańskim

Silesia Art Biennale 2016 - wystawa w Domku Romańskim

Wystawa
Termin od 17 listopada 2016 do 23 grudnia 2016

Miejsce Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański” - Galeria Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Zobacz

Fotograficy, filmowcy i radiowiec (Andrzej Dudek-Dürer, Jacek Jaśko, Małgorzata Kazimierczak, Mariusz Marks, Mirosław Rajkowski, Wacław Ropiecki, Krzysztof Saj, Rafał Warzecha, Igor Wójcik) pojechali na cztery plenery (od maja do września 2016) do wielu miejscowości i miast na Dolnym Śląsku. Choćby do Brzeźnicy, gdzie swoje fascynujące rzeźby (drewniane kobiety naturalnej wielkości) od lat tworzy Bogdan Ziętek. Dokumentaliści podróżując po regionie próbowali uchwycić jego genius loci, zobaczyć, co łączy tworzących tu artystów, co ich inspiruje, do jakiej tradycji się odwołują. Owoce pracy plenerowej znajdziemy na wystawie. Warto ją obejrzeć, choćby dlatego, by przekonać się, jak wielkie bogactwo kryje Dolny Śląsk. Wspaniałych, ciekawych świata ludzi.

Zgłoś uwagę