Wystawa „Kobiety w łączności” w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Ekspozycja została przygotowana z okazji ustanowionego przez Sejm Roku Praw Kobiet, a jej bohaterkami są telegrafistki, juzistki (czyli Panie w personelu pomocniczym obsługujące aparat telegraficzny Hughes'a), telefonistki i pracownice poczty. Często nieznane, albo zapomniane bohaterki wojenne. Wystawa potrwa od 6 kwietnia do 6 maja.


Kobiety przy telefonie

Muzeum Poczty i Telekomunikacji zmienia stopniowo ekspozycję, planowane jest udostępnienie zwiedzającym skarbca (przeczytajcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji – plany na 2018 rok). Na razie nowa wystawa, tym razem poświęcona nie filatelistyce, ale technice i kobietom, których praca umożliwiała łączność, m.in. na frontach wojennych. Ale ekspozycja będzie także okazją przyjrzenia się ówczesnemu rozwojowi techniki, który umożliwił łączność na niespotykaną wówczas skalę.

Wystawa: Kobiety w łączności

Wystawa: Kobiety w łączności

Wernisaż / Wystawa / Warsztaty
Termin od 6 kwietnia 2018 12:00 do 6 maja 2018 23:59

Miejsce Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Zobacz

Co obejrzymy na wystawie

Zainteresowanie wzbudzić mogą zwłaszcza niepublikowane wcześniej archiwalne zdjęcia, na których uwieczniono pracowwnice poczty podczas pełnienia obowiązków. Ciekawe będą także zabytkowe telefony, dalekopisy, czy łącznice – pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, jak i z prywatnych kolekcji.

Specjalny datownik i oprowadzanie

Tradycją każdej wystawy w Muzeum Poczty i Telekomunikacji jest okolicznościowy datownik wybity specjalnie na tę okazję. Można z niego skorzystać 6 kwietnia od 12.00 w budynku muzeum – najpierw podczas ekspozycji, potem w znajdującym się piętro niżej urzędzie pocztowym. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie 7 kwietnia o 14.30.Zgłoś uwagę