Wyścigi konne wracają po lipcowej przerwie

Kibice wyścigów konnych zapewne zdążyli się już stęsknić za końską dawką emocji i niepowtarzalną atmosferą wrocławskiego hipodromu. Jednak już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia na Partynicach znowu pogalopują konie!

  • fot: archiwum


Pełna krew angielska, czysta krew arabska i kłusaki francuskie – konie tych trzech ras ścigać się będą na Partynicach po lipcowej przerwie. W jednej z gonitw na starcie pojawi się maksymalna liczba 15 kłusaczych zaprzęgów.

Będą wśród nich goszczące po raz pierwszy na Partynicach dwa bardzo dobre konie czeskiego trenera Michala Kalčika – Unzen i Peter Pan. Ten pierwszy, jeszcze młody jak na kłusaka koń, w swoim najlepszym sezonie wygrał osiem gonitw. Drugi zanim trafił do Czech miał spore osiągnięcia we Francji, gdzie zwyciężał nawet na słynnym Hippodrome de Vincennes w Paryżu, a suma jego nagród w karierze przekroczyła 100 000 euro.

W dwóch gonitwach ścigać się będą konie pełnej krwi angielskiej – na dystansie 1400 i 2200 metrów. W obu spotkają się dwie grupy wiekowe, które dotychczas rywalizowały oddzielnie – trzylatki zmierzą się z końmi czteroletnimi i starszymi. Na krótszym dystansie dojdzie do pojedynku szybkiego Agatka z Miss Alexandrą, a starszy rocznik reprezentować będzie m.in. Intifada, która biegała na Partynicach dwa lata temu i odniosła tu zwycięstwo. Na dystansie 2200 metrów niezmordowaną Amadorę przetestują dwa bardzo dobre trzylatki – Newerly i Bella Tertullia.

Do ciekawej konfrontacji dojdzie w gonitwie z udziałem trzyletnich koni arabskich czystej krwi, z których każdy ma na koncie zwycięstwo. Połowa stawki reprezentuje trenera Michała Borkowskiego, ale chyba faworyta należy upatrywać w Wawelu, który w poprzedniej gonitwie I grupy był drugi.

Wyścigi jak zwykle w niedzielę, 2 sierpnia o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2. Wstęp wolny!

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Niedziela wyścigowa na Partynicach

Niedziela wyścigowa na Partynicach

Wydarzenia sportowe / Zawody / Dla dzieci / Dla seniorów / W plenerze
Termin 2 sierpnia 2015 14:15

Miejsce Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

Zobacz
Zgłoś uwagę